اسدالله خرم، عضو شورای ولایتی سرپل به سلام‌وطندار می‌گوید که هم‌اکنون بیش از ۵۰۰ نیروی امنیتی در ولسوالی‌های «سانچارک» و «گوسفندی» این ولایت در محاصرۀ طالبان قرار دارند. به گفتۀ این عضو شورای ولایتی سرپل، هم‌اکنون طالبانِ ولسوالی‌های سوزمه‌قلعه و گوسفندی در نزدیکی شفاخانۀ روستای «فرشقان» ولسوالی سانچارک تجمع کرده‌اند و وضعیت نگران‌کننده است.

اسدالله خرم می‌افزاید که اگر تلاش‌های جدی به‌منظور پشتی‌بانی از سربازان گیرمانده در محاصره صورت نگیرد، محدودیت‌های وضع‌شده از سوی طالبان منجر به فاجعه می‌شود.

در همین حال، شماری از منابع مردمی نیز می‌گویند که طالبان هم‌اکنون محدودیت‌های جدی را علیه نیروهای امنیتی وضع کرده‌اند و این دو ولسوالی در تحریم اقتصادی قرار دارد.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

محمودخان، بزرگ قوم در سرپل می‌گوید که اگر دولت قصد دارد ولسوالی‌ها را زیر نام عقب‌نشینی تاکتیکی به طالبان تسلیم کند، به نیروهای امنیتی وعدۀ دروغی ندهد. به گفتۀ این بزرگ قوم، به خاک و خون‌کشیدن جوانانی که از خود فرزند و خانواده دارند، هر طرفی که مرتکب می‌شود جنایت است.

با تلاش‌های پی‌هم موفق نشدیم دیدگاه مسئولان محلی سرپل و وزارت دفاع را داشته باشیم.نیروهای امنیتی در ولسوالی اناردرۀ فراه از محاصرۀ شدید و نرسیدن کمک‌ از سوی دولت نگران‌اند

شماری از نیروهای امنیتی در ولسوالی اناردرۀ ولایت فراه به سلام‌وطندار می‌گویند که از شب گذشته درگیری شدید در این ولسوالی جریان دارد و به‌دلیل نرسیدن کمک از سوی دولت، یک پاسگاه نیروهای امنیتی به‌دست طالبان سقوط کرده است.

به گفتۀ یکی از افسران پولیس مستقر در ولسوالی اناردره، در پی سقوط این پاسگاه دو تن از نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند.

این افسر پولیس می‌گوید که از سه روز به این‌سو ولسوالی اناردره در محاصرۀ طالبان است و در این مدت بارها از ادارۀ محلی فراه و دولت مرکزی درخواست کمک کرده‌اند؛ اما هنوز هیچ کمکی به آنان نرسیده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

او با انتقاد از رهبران دولت به‌ویژه مسئولان نهادهای امنیتی مرکزی می‌گوید که تمام مهمات نیروهای امنیتی تمام شده است؛ اما دولت هیچ توجهی به آنان نمی‌کند. این افسر هشدار می‌دهد که اگر کمک هوایی و زمینی به آنان نرسد، فرماندهی پولیس ولسوالی اناردره به‌دست طالبان سقوق خواهد کرد.

با این حال، شاه‌محمود نعیمی، معاون شورای ولایتی فراه محاصرۀ ولسوالی اناردره را تأیید می‌کند و هشدار می‌دهد که اگر کمک‌رسانی نشود، این ولسوالی نیز همانند لاش‌وجوین به‌دست طالبان سقوط خواهد کرد. به گفتۀ او، درخواست کمک به نیروهای امنیتی را با ادارۀ محلی فراه در میان گذاشته‌اند، اما تا زمانی که مقام‌های مرکزی دستور ندهند، کمک صورت نخواهد گرفت.

اما فاروق حضرتی، سخنگوی پولیس فراه تجهیزنشدن نیروهای امنیتی در ولسوالی اناردره را رد می‌کند و به سلام‌وطندار می‌گوید که نیرو و تجهیزات کافی در این ولسوالی وجود دارد. به گفتۀ حضرتی، روز گذشته نیز مجدداً اکمالات به نیروهای امنیتی در اناردره فرستاده شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: