ده‌ها کارمند برنامۀ دسترخوان ملی امروز در اعتراض به پرداخت‌نشدن معاش بیش از ۲ هزار کارمند نهادهای ADA،SDO ، COAR و WADAN، در شهر کابل دست به گردهمایی زدند.

اعتراض‌کننده‌گان می‌گویند، با آن‌که آنان در وضعیت دشوار به مردم کمک کرده‌، اما چندین ماه می‌شود که معاش‌های‌شان را دریافت نکرده‌اند. آنان از مسئولان امارت اسلامی و بانک جهانی می‌خواهند که معاش‌های‌شان را پرداخت کنند.

لیلا، کارمند برنامۀ دسترخوان ملی می‌گوید، «ما شش ماه است که در موسسۀ ADA کار می‌کنیم، اما تاکنون معاش نگرفته‌ایم. فقط یک ماه معاش گرفته‌ایم و تقریباً پنج ماه معاش ما مانده است. ما از مسئولان امارت اسلامی و بانک جهانی می‌خواهیم که معاش ما را پرداخت کنند.»

در همین حال، فقیرمحمد فقیری، هماهنگ‌کنندۀ برنامۀ دسترخوان ملی در یکی از نهادها به سلام‌وطندار می‌گوید که این کارمندان چهار ماه می‌شود معاش‌‌های‌شان را دریافت نکرده‌اند و هرگاه بانک جهانی این پول را در اختیار آنان قرار دهد، حاضر اند متباقی معاش‌ کارمندان‌شان را نیز بپردازند.

اعتراض‌کننده‌گان با صدور قطع‌نامه‌یی چند ماده‌یی می‌گویند که اگر معاش‌های‌شان پرداخت نشود، دروازه‌های نهادهای نام‌برده را می‌بندند و به مراجع عدلی و امنیتی مراجعه می‌‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: