پزشکان و کارمندان شفاخانۀ ۲۰۰ بستر تالقان، مرکز ولایت تخار از پرداخت‌نشدن معاش و حق‌الزحمۀ‌شان شکایت می‌کنند و می‌گویند که از چهار ماه به این‌سو تنها معاش یک ماه را دریافت کرده‌اند.

محمدصابر، یکی از کارمندان صحی شفاخانۀ ۲۰۰ بستر تالقان به سلام‌وطندار می‌گوید که از سه ماه به این‌سو معاش دریافت نکرده و با نزدیک‌شدن فصل زمستان و بلندرفتن بهای مواد غذایی و سوخت، با مشکلات اقتصادی بسیاری روبه‌رو شده است.

محمدصابر می‌افزاید: «ما چهار ماه می‌شد که معاش نگرفته بودیم و فقط معاش ماه اسد اجرا شده است. ما این مشکل خود را با ریاست صحت عامۀ تخار و از آن طریق به وزارت صحت عامه شریک ساختیم، امید است به مشکل ما رسیده‌گی شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شمس‌الرحمان، یکی از پرستاران شفاخانۀ ۲۰۰ بستر تالقان می‌گوید که شماری از کارمندان این شفاخانه وضعیت مالی بدی دارند و اگر امارت اسلامی معاش پزشکان و کارمندان شفاخانۀ ولایتی تخار را پرداخت نکند، بیش‌تر پزشکان کشور را ترک خواهند کرد.

شمس‌الرحمان می‌افزاید: «ما در شرایط بد و جنگی با تحمل تمام مشکلات به‌خاطر توقف‌نشدن عرضۀ خدمات صحی به وظیفۀ خود حاضر شدیم، فصل زمستان پیش‌روست، چوب سوخت و مواد غذایی نداریم و بعضی هم‌کاران ما نیز کرایۀ حویلی می‌دهند. از حکومت امارت اسلامی می‌خواهیم دربارۀ معاش باقی‌ماندۀ ما توجه کند؟»

در همین حال، حفیظ‌الله صافی، سرطبیب شفاخانۀ ولایتی تخار نیز هشدار می‌دهد که در صورت پرداخت‌نشدن معاش پزشکان و دیگر کارمندان این شفاخانه، عرضۀ خدمات صحی متوقف می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

سرطبیب شفاخانۀ ولایتی تخار می‌افزاید: «برای همه معلوم است که شفاخانه یک نهاد صحی‌ست که با رسمیات و بدون رسمیات برای ۲۴ ساعت در خدمت هم‌شهریان عزیز قرار دارد. در چهار ماه که ما وظیفه انجام داده‌ایم، تنها یک ماه معاش گرفته‌ایم و از حکومت امارت اسلامی می‌خواهیم دربارۀ معاشات و حق‌الزحمۀ ما توجه همه‌جانبه کند.»

با این حال، قاری برکت‌الله عمار، مسئول شفاخانۀ ۲۰۰ بستر تالقان می‌گوید که مشکل معاش پزشکان و کارمندان این شفاخانه با رئیس صحت تخار شریک شده است و معاش کارمندان به زودترین فرصت اجرا می‌شود.

این در حالی‌ست که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی که بیش‌تر از دو ماه می‌شود، بسیاری از کارمندان دولتی معاش ماهانۀ‌شان را دریافت نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: