پزشکان در مرکز و ولایت‌ها شاکی‌اند که پس از تسلط طالبان بر کشور و بسته‌ماندن نهادهای دولتی و خصوصی، بسته‌بودن بانک‌ها نیز چالش‌هایی را به‌میان آورده و سبب شده است که معاشات آنان به موقع پرداخت نشود.

آنان می‌گویند که خدمات صحی مثل گذشته ادامه دارد و همۀ پزشکان به‌شمول زنان به گونۀ عادی به وظیفه‌های‌شان حاضر می‌شوند؛ اما نبود معاش و پرداخت‌نشدن حق‌الزحمه، نگرانی‌هایی را به‌وجود آورده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

عبدالعلیم غفاری، معاون ریاست صحت بغلان می‌گوید، «فقط حضورشان بالای وظایف است، نگرانی‌های‌شان بابت طی مراحل حقوق و امتیازات‌شان، بابت تحول و این گپ‌هاست که امیدواریم با بازشدن بانک‌ها، سیستم‌سازی وزارت مالیه معضلاتی که به‌وجود آمده در پرداخت معاشات حل شود.»

حبیبه ابراهیم‌خیل، یکی از پزشکان نیز با ابراز نگرانی از متوقف‌بودن روند پرداخت معاشات می‌گوید که افزون بر به‌میان‌آمدن مشکل در روند پرداخت معاشات پس از تحولات پسین در کشور، پیش از آن نیز امتیازات آنان به‌ گونۀ درست پرداخت نمی‌شد. او می‌افزاید که از دو ماه به این‌سو معاشات آنان از سوی حکومت پیشین نیز پرداخت نشده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

در بیش از یک هفتۀ پسین پس از آن‌که طالبان کنترل کابل و دیگر ولایت‌های کشور را به گونۀ کامل در دست گرفتند، فعالیت تمام نهادهای دولتی و خصوصی متوقف بود. با این‌ حال، رهبری جدید وزارت صحت با پخش اعلامیه‌یی از همۀ کارمندان صحی به‌شمول زنان خواست که به وظیفه‌های‌شان برگردند و مانند گذشته به کارشان ادامه دهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: