پزشکان شفاخانۀ ولایتی پکتیا صبح امروز دست به اعتراض زدند و برای چند ساعتی اعتصاب کاری کردند. پزشکان در ولایت خوست نیز در اعتراض به کیفیت پایین درمان، دروازۀ ریاست صحت این ولایت را بستند.

این پزشکان معترض می‌گویند که وزارت صحت و نهادهای وابسته حقوق‌ آنان را در وقت معین آن نمی‌پردازند. آنان هشدار می‌دهند که اگر به خواست‌های‌شان رسیده‌گی نشود، به اعتصاب کاری ادامه خواهند داد.

پزشکان و کارمندان صحی ولایت‌های پکتیا و خوست می‌افزایند که چهار ماه می‌شود معاشات‌شان را دریافت نکرده‌اند. آنان می‌گویند که بارها شکایت کرده‌اند؛ اما کسی صدای آنان را نشنیده است.

پزشکان در خوست در اعتراض به کیفیت پایین درمان، دروازۀ ریاست صحت این ولایت را بستند.

محمدنبی، پزشک معترض در پکتیا می‌گوید: «فیصلۀ نهایی تمام داکتران/پزشکان و کارمندان صحی این است که در یک‌ماه معاشات‌شان پرداخت شود؛ در غیر آن صورت، ما به اعتصاب کاری ادامه خواهیم داد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

صدیق، پزشک معترض در خوست می‌گوید: «به ما تعهد دادند که معاش چهار ماه و معاش ۲۰ درصدی را در یک هفته پرداخت می‌کنند؛ اما به تعهدشان عمل نکردند. ما مجبور شدیم اعتصاب کنیم؛ زیرا راهی دیگری نداریم. ما دروازۀ ریاست صحت را بستیم.»

مسئولان وزارت صحت تأخیر در پرداخت معاشات را می‌پذیرند و می‌گویند که پرداخت حقوق کارمندان صحی به‌دلیل تأخیر در تصویب بودجه از سوی مجلس نماینده‌گان، به تعویق افتاده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

دستگیر نظری، سخنگوی وزارت صحت به سلام‌وطندار می‌گوید که حقوق کارمندان صحی ولایت‌های پکتیا و خوست به‌زودی پرداخت می‌شود.

پزشکان و کارمندان صحی هشدار می‌دهند که اگر به خواست‌های‌شان رسیده‌گی نشود، به اعتصاب کاری ادامه خواهند داد.

پزشکان و کارمندان صحی ولایت‌های پکتیا و خوست در کنار تأخیر در پرداخت معاشات‌شان، از نرسیدن داروی کافی نیز انتقاد می‌کنند.

اعتصاب امروز کارمندان صحی ولایت‌های پکتیا و خوست بیماران را نیز با مشکل روبه‌رو کرده است. بیماران از وزارت صحت می‌خواهند که هرچه زودتر این مشکل را حل کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: