پزشکان شفاخانۀ ولایتی غور پس از چاشت امروز (یک‌شنبه، سوم حوت/اسفند) برای دومین‌بار در پیوند به لغو پروژۀ اصلاحات شفاخانه‌ها اعتراض کرده و با برپایی چادر تحصن، دروازۀ شفاخانۀ ولایتی این ولایت را بسته‌اند.

آنان می‌گویند که لغو این پروژه سلیقه‌یی و ضد منافع ملی‌ست و روند عرضۀ خدمات درمانی را در این ولایت با مشکل روبه‌رو کرده است. آنان هشدار می‌دهند، تا زمانی که پروژۀ اصلاحات شفاخانه‌ها دوباره آغاز نشود، دست از تحصن‌شان نمی‌کشند.

غلام‌یحیی حکیمی، یک تن از پزشکان شفاخانۀ ولایتی غور می‌گوید: «ما کارمندان/پرسونل شفاخانۀ ولایتی غور اعتصاب کاری کرده‌ایم. تا زمانی که خواسته‌های برحق ما برآورده نشود، ما به کار خود ادامه نمی‌دهیم؛ چون وقتی که بودجۀ شفاخانۀ ولایتی لغو شود، خدمات مختل می‌شود.»

عیدی‌ماه، یک تن دیگر از پزشکان شفاخانۀ ولایتی غور می‌گوید: «زمانی که همین پروژه بود، هم کارمندان می‌توانستند به صورت درست ایفای وظیفه کنند و  هم مردم راضی بودند. زمانی که این پروژه از بین برود، اولین نقصی که می‌کنند مردم غور هستند که از هر لحاظ دورافتاده‌اند.»

پزشکان شفاخانۀ ولایتی غور با صدور قطع‌نامه‌یی می‌گویند که لغو پروژۀ اصلاحات شفاخانه‌ها سبب شده است تا عرضۀ خدمات درمانی در این ولایت با مشکل روبه‌رو شود و هم‌چنان ۶۰ درصد حقوق آنان کاهش یابد.

قربان عزیزی، از دیگر پزشکان شفاخانۀ ولایتی غور می‌گوید: «ما کارمندان شفاخانۀ ولایتی غور مبنی بر حذف این پروژه که باعث کاهش چشم‌گیر بودجۀ مصرفی و کسر معاش ما شده، دست به اعتصاب کاری زده‌ایم و تا خواسته‌های مشروع و قانونی ما برآورده نشود، دست از اعتصاب کاری برنخواهیم داشت. ما از حکومت مرکزی و محلی می‌خواهیم تا صدای عدالت‌خواهی ما را شنیده و به خواسته‌های قانونی ما توجه جدی کنند.»

در همین حال، جمعه‌گل یعقوبی، رئیس صحت غور می‌گوید که خواسته‌های پزشکان این ولایت را به مرکز منتقل کرده است و به‌زودی مشکل برطرف می‌شود.

بر بنیاد گفته‌های پزشکان غور، با لغو این پروژه شفاخانه‌ها در این ولایت با این مشکل روبه‌رو شده‌اند. در ولایت غور ۳ شفاخانه وجود دارد که برای مردم این ولایت خدمات درمانی عرضه می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: