Asset 1SWN

دستگاه تشخیص ویروس کرونا در غور آغاز به کار کرد

WhatsApp Image 2021-02-08 at 9.23.49 PM

مسئولان صحی غور می‌گویند که دستگاه «پی‌سی‌آر» یا تشخیص ویروس کرونا در این ولایت آغاز به کار کرده است.

جمعه‌گل یعقوبی، رئیس صحت غور می‌گوید که با آغاز فعالیت این دستگاه آنان می‌توانند در شناسایی بیش‌تر بیماران کووید ۱۹ در این ولایت اقدام کنند. به گفتۀ آقای یعقوبی، پیش از این تمام نمونه‌های بیماران مشکوک به ویروس کرونا را با هزینۀ گزافی به ولایت‌های کابل و هرات می‌فرستادند تا نتیجۀ بیماران معلوم شود.

جریان مراسم گشایش دستگاه تشخیص ویروس کرونا

رئیس صحت غور می‌افزاید که این دستگاه را سازمان جهانی بهداشت به ارزش بیش از ۲۰۰ هزار دالر آمریکایی به این ولایت کمک کرده است.

شفاخانۀ کووید ۱۹ ولایت غور دارای ۲۰ بستر است و هم‌اکنون ۷ بیمار در آن زیر درمان قرار دارند.

این در حالی‌ست که بر بنیاد گزارش روزانۀ وزارت صحت، در شبانه‌روز گذشته از آزمایش ۴۴ بیمار مشکوک به کرونا در ولایت غور، یک مورد جدید ابتلا شناسایی شده است.

براساس آمار وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تاکنون، یک‌هزار و ۷۴۸ باشندۀ ولایت غور آزمایش این ویروس را داده‌ که از این میان ۶۶۸ تن مبتلا شده‌اند. از مجموع مبتلایان به کرونا در غور، تا امروز ۱۷ مبتلا جان‌های‌شان را از دست داده و ۵۶۴ مبتلای دیگر بهبود یافته‌اند. همین‌گونه ۸۷ مبتلای دیگر هنوز هم زیر درمان قرار دارند.

گزارش روزانۀ وزارت صحت نشان می‌دهد، تا امروز ۲۶۴ هزار و ۷۹۱ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده که از این میان ۵۵ هزار و ۳۸۶ تن مبتلا شده‌اند. از میان کل مبتلایان در کشور، ۲ هزار و ۴۱۴ مبتلا جان‌ باخته و ۴۸ هزار و ۴۲ مبتلای دیگر صحت‌یاب شده‌اند. متباقی نزدیک به ۵ هزار تن دیگر هنوز زیر درمان قرار دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام