شماری از مسافران شاهراه غور_هرات و باشنده‌گان برخی از ولسوالی‌های ولایت غور می‌گویند که به دلیل ریزش برف و توفان شدید صبح امروز در برخی از ولسوالی‌های این ولایت، راه‌های رفت‌وآمد به روی ترافیک بسته و آنان با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده‌اند.

آنان به سلام‌وطندار می‌گویند که به شمول شاهراه غور_هرات و غور_کابل، تمام راه‌های ولسوالی‌های این ولایت با مرکز بسته شده است.

به گفتۀ آنان، اگر دولت برای بازگشایی این مسیرها توجه جدی نکند،‌ آنان با مشکلات بسیاری روبه‌رو خواهند شد و بیماران‌شان به وقت به مرکزهای درمانی نخواهند رسید.

مسئولان ریاست فواید عامۀ غور با تأیید این موضوع می‌گویند، آنان تلاش می‌کنند تا راه‌ها را با بهترشدن هوا به روی مسافران و مردم باز کنند.

عبدالمجید صمیم، رئیس فواید عامۀ ولایت غور می‌گوید، برف‌باری‌های امروز به‌ شمول شاهراه‌ها، تمام راه‌های ۹ ولسوالی این ولایت را به روی رفت‌وآمد مردم و مسافران بسته است.

آقای صمیم از تمام مردم می‌خواهد که تا بهترشدن وضعیت هوا و بازگشایی شاهراه‌ها، به هیچ جایی سفر نکنند.

غور، در غرب کشور از ولایت‌های کوهستانی‌ست که هم‌واره به دلیل ریزش برف و باران در فصل زمستان، راه‌های آن به روی رفت‌وآمد بسته می‌شود و این مشکل سبب تلف‌شدن عده‌یی از مسافران می‌شود.

این در حالی‌ست که روز گذشته ریاست هواشناسی کشور از احتمال ریزش برف و باران با سیلاب‌های آنی در ۲۸ ولایت،‌ از جمله ولایت غور هشدار داده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: