Asset 1SWN

ده‌ها مسافر در شاهراه هرات-غور در برف گیر مانده‌اند

Ghor Snow 2

شماری از مسافران گیرمانده در شاهراه هرات-غور می‌گویند، از شب گذشته تاکنون به دلیل ریزش برف و وزش توفان شدید در منطقۀ «بند بایان» در مسیر این شاهراه، گیرمانده‌اند. این مسافران که شمارشان به بیش از ۱۵۰ تن می‌رسد، می‌گویند که در میان‌‌شان زنان و کودکان نیز هستند.

آنان به سلام‌وطندار می‌گویند، اگر دولت به کمک‌شان نشتابد و این شاهراه را پاک‌کاری نکند، احتمال دارد مسافران به دلیل سردی هوا جان دهند. این مسافران می‌گویند، سه شبانه‌روز است که در این مسیر منزل می‌کنند، اما به دلیل ریزش برف و بندش راه، تاهنوز به مرکز ولایت غور نرسیده‌اند.

آنان می‌گویند، روز گذشته چندین‌بار با مسئولان محلی ولایت غور به تماس شده‌اند،اما تاکنون هیچ کمکی به آن‌ها نرسیده است.

فضل‌الحق و فریداحمد، نماینده گان شرکت‌های مسافربری نیز می‌گویند که بیش از ۱۵۰ مسافر و ده‌ها موتر خُرد و کلان در مسیر شاهراه هرات-غور گیرمانده و دولت و شرکت‌های قراردادی برای پاک‌کاری و بازگشایی این مسیر هیچ‌کاری نکرده است.

نماینده‌گان شرکت‌های مسافربری نیز می‌گویند که با وجود تماس‌ها با مسئولان محلی غور، هنوز هیچ کاری برای نجات جان مسافران گیرمانده صورت نگرفته است.

مسئولان محلی غور در این باره چیزی نمی‌گویند، اما اشرف حق‌شناس، معاون سخنگوی وزارت فواید عامه می‌گوید که تیم‌‌های کاری را برای پاک‌کار این مسیر فرستاده‌اند.

گفتنی‌ست که به دلیل بسته‌بودند مسیر «درۀ جام»، موترهای باربری و مسافربری از مسیر بند بایان به هرات و از آن‌جان به غور رفت‌وآمد می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام