موزیم ریاست اطلاعات و فرهنگ غور گشایش یافت. مسئولان این ریاست هدف از گشایش این موزیم را، حفظ آثار و آبده‌های تاریخی این ولایت عنوان کرده و گفته اند که هم‌اکنون در این موزیم بیش از ۱۶۹ اثر تاریخی نگه‌داری می‌شود.

عبدالحی زعیم، رییس اطلاعات و فرهنگ غور، در هنگام گشایش این موزیم گفته است: «در موزیم ولایت غور آثار قبل و بعد از دوره‌ی اسلام است که بیش‌تر آثار از دوره‌ی غوریان می‌باشد و هم‌اکنون ۱۶۹ اثر تاریخی نگه‌داری می‌شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

رییس اطلاعات و فرهنگ غور، افزوده است که از این پس هر کس می‌تواند از آثار تاریخی که در این موزیم نگه‌داری می‌شود، دیدن کند.

از سویی هم، نظام‌الدین نظامی، مدیر موزیم ریاست اطلاعات و فرهنگ غور گفته است که آنان تلاش می‌کنند تا بتوانند آثار قدیمی و تاریخی که در این ولایت وجود دارد را نیز شناسایی و در این موزیم نگه‌داری کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

با این حال، شماری از فرهنگیان و جوانانی که از این موزیم دیدن کرده، از این اقدام مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ غور ابراز قدردانی کرده و گفته اند که آثار بسیاری از دوره‌های مختلف به ویژه دوره‌ی غوریان، در این ولایت وجود دارد که نیاز به جمع‌آوری آن از نزد مردم عام است.

آنان، از مردم و مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ غور می‌خواهند که زمینه‌ی جمع‌آوری آثار تاریخی را فراهم کنند تا در موزیم این ولایت نگه‌داری شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: