کارمندان ریاست برشنای ولایت سمنگان به‌‌خاطر پرداخت‌نشدن معاش‌شان، پیش از چاشت امروز در برابر دروازۀ این ریاست دست به گردهمایی اعتراضی زدند. این کارمندان که شمارشان به بیش از بیست تن می‌رسید، شعار «معاش کارمندان برشنا پرداخته شود» سر می‌دادند. آنان می‌گویند که از سه ماه به این‌سو معاش دریافت نکرده‌اند.

نجیب که در بخش اداری ریاست برشنای سمنگان کار می‌کند، می‌گوید که بیش‌تر این کارمندان از دکان‌‌داران بدهکار هستند و سه ماه می‌شود معاش‌های‌شان را دریافت نکرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

رسا که در بخش برق این ریاست کار می‌کند، هم می‌گوید که با نزدیک‌شدن فصل زمستان و افزایش بهای مواد غذایی و سوخت، آنان معاش‌های‌شان‌ را دریافت نکرده‌اند و حتی برخی از خانواده‌های این کارمندان به مواد اولیه دست‌رسی ندارند.

خان‌علی، یکی دیگر از کارمندان ریاست برشنای سمنگان است. او می‌گوید که پسرش بیمار است و تاکنون پول درمان آن را ندارد. او از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهد که معاش‌های‌شان را پرداخت کنند.

معترضان از شرکت برشنا می‌خواهند که معاش‌های آنان را پرداخت کند. به گفتۀ آنان، در صورت بی‌پروایی مسئولان، آنان دست به اعتصاب کاری می‌زنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آنان می‌گویند که در چندین نشست و مکتوب رسمی خواهان پرداخت معاش‌شان شده‌، اما مسئولان به آنان گفته‌اند تا زمانی که سرنوشت دفتر مرکزی شرکت برشنا معلوم نشود، معاش‌های آنان پرداخت نمی‌شود.

اعتراض‌کننده‌گان می‌افزایند که مسئولان امارت اسلامی به آنان گفته‌اند تا زمان معرفی رئیس جدید برشنا و تصمیم شورای وزیران حکومت امارت اسلامی مبنی بر ادامۀ کار این شرکت، به هیچ کارمند این ریاست معاش پرداخت نمی‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: