نمایش‌گاه سه‌روزه‌ی صنایع دستی زنان رورستانشین بادغیس، روز گذشته- یک‌شنبه، ۷ جوزا- به هدف رشد و معرفی تولیدات آن‌ها به بازارهای زنانه گشایش یافت. 

عطیبه توخی، مسئول مارکت تجارتی زنان در بادغیس، می‌گوید که در این نمایش‌گاه، صنایع دستی ۳۰۰ زن روستانشین، به نمایش گذاشته شده است.

او، می‌افزاید که این نمایش‌گاه به هدف برقراری ارتباط میان زنان در بازار زنانه‌ی این ولایت و زنانی که در بیرون استند برگزار شده است. «ما بهترین خانم‌های شاغل را در خانه‌ها داشتیم، آن‌ها را از قریه‌جات دعوت کردیم و آمدن دست‌آوردهای آن‌ها را دیدیم، خیلی خوش‌حال شدیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

از سویی هم، شماری از زنان روستانشین که صنایع دستی و تولیدی شان را در این نمایش‌گاه به نمایش گذاشته اند، می‌گویند که در شرایط فعلی، برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها آن‌ها را بیش‌تر به کار امیدوار کرده است.

آن‌ها، از دولت و مؤسسه‌ها می‌خواهند تا زنان روستانشین را بیش‌تر حمایت کرده و زمینه‌ی فروش تولیدات شان را نیز فراهم کنند.

شکیبا شیرزی، تاجر زن در بادغیس که در این نمایش‌گاه شرکت کرده، می‌گوید: «خوش‌حال هستیم که در همی محیط هم به ما اجازه دادند، تا همو صنایع دستی خود را به نمایش بمانیم. وضعیت اقتصادی خانم‌ها مناسب نیست. اگر کمک به ما شود، خیلی خوش‌حال می‌شویم و ما می‌توانیم به این کار ادامه دهیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

با این حال، مطیع‌الله متقی، رییس اطلاعات‌وفرهنگ بادغیس که در این نمایش‌گاه شرکت کرده، می‌گوید که امارت اسلامی از صنایع دستی زنان روستانشین و تاجران حمایت می‌کند تا بتوانند در فضای بهتری فعالیت کنند.

مسئولان مارکت تجارتی زنان در بادغیس، می‌گویند که این نخستین نمایش‌گاه صنایع دستی و تولیدی زنان روستانشین این ولایت است که به شمول شهر قلعه‌ی نو، مرکز بادغیس در ولسوالی‌های قادس و مقر این ولایت نیز، برگزار شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: