نمایش‌گاه سه‌روزه‌ی صنایع دستی زنان در شهر مزارشریف، مرکز بلخ، امروز برگزار شد. در این نمایش‌گاه، ۶۰۰ زن صنایع دستی شان را به نمایش گذاشته اند تا برای تولیدات آن‌ها خریداری یافت شود.

در این نمایش‌گاه تولیدات و ساخته‌های دستی زنان در ۸۰ غرفه به نمایش گذاشته شده است. برگزارکنندگان این نمایش‌گاه، می‌گویند که تلاش دارند تا در کنار محصولات تولیدی زنان از داخل شهر، تولیدات زنان روستانشین را نیز به نمایش بگذارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

احمدمسیح عظیمی، برگزارکننده‌ی این نمایش‌گاه، می‌گوید: «در این نمایش‌گاه ۸۰ غرفه داریم. در این غرفه‌ها، محصولات مختلف صنایع دستی زنان توانای بلخ به نمایش گذاشته شده است.»

سیدحسن یحیویی، سرکنسل جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف، در این نمایش‌گاه وعده سپرد که در آینده نمایش‌گاه‌های مشترک تولیدکنندگان صنایع دستی ایران و افغانستان را به هدف معرفی فرهنگ و صنایع هر دو کشور برای زنان تجارت‌پیشه برگزار خواهند کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

تولیدکنندگان صنایع دستی در مزارشریف، هم‌چنان خواهان برگزاری نمایش‌گاه صنایع دستی زنان در بیرون از کشور اند. آنان می‌گویند که خریداران اصلی صنایع دستی زنان افغان، خارجی‌ها است و باید زمینه‌ی برگزاری نمایش‌گاه‌ها در بیرون از کشور به آن‌ها مهیا شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: