اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری زنان هرات، صبح امروز نمایشگاهی را به‌مناسبت فرارسیدن عید فطر زیر نام «تولیدات داخلی زنان متشبث هری زمین» برگزار کرده است.

نرگس هاشمی، رئیس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری زنان هرات، هدف از برگزاری این نماشگاه را رُشد صنایع دستی و تولیدات زنان این ولایت عنوان می‌کند و می‌گوید که آنان تلاش دارند با برگزاری چنین نمایشگاه‌ها بتوانند تولیدات زنان را در داخل و خارج از کشور به فروش برسانند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «این‌ها توانستند محصولات خود را بیاورند و به این‌جا به فروش برسانند. به‌خاطر این‌که شب عید هم نزدیک است خواستیم یک نوآوری شود تا خانم‌ها بتوانند در شب عید محصولات خود را بفروشند، تمام محصولات از جمله کسانی که پرورش عسل دارند و هم‌چنان در قسمت قالین و گلیم‌بافی، در قسمت میوه‌جات تر و خشک، در قسمت تولیدات خیاطی. تمام بخش‌ها را شامل می‌شود، همان محصولاتی که خانم‌ها دارند.»

از سویی هم، شماری از زنان تجارت‌پیشه و زنانی که صنایع دستی و تولیدی‌شان را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند، می‌گویند که در شرایط کنونی برگزاری چنین نمایشگاه‌ها آنان را بیش‌تر به کار و تجارت امیدوار کرده است.

نفس‌گل جامی، رئیس شرکت «پروسس و بسته‌بندی مواد غذایی ملکه جامی»، می‌گوید: «این یک تشویق برای کارکرد خانم‌ها شد و خانم‌ها می‌توانند از این بعد امیدوار باشند، پشت کار و به کار خود علاقه‌مندی بیش‌تری داشته باشند. امیدوار هستیم که نمایشگاه داخلی و خارجی برگزار شود.»

با این حال، نعیم‌الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات که در این نمایشگاه شرکت کرده است، می‌گوید که امارت اسلامی از زنان متشبث و تجارت‌پیشه در چارچوب نظام اسلامی پشتی‌بانی می‌کند تا زنان بتوانند در فضای صلح و آرامش به کار و تجارت‌شان برسند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسئولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری زنان هرات هم‌چنان می‌گویند که این نخستین نمایشگاه صنایع دستی و تولیدی زنان این ولایت است که پس از آغاز فعالیت مجدد اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری زنان حوزۀ غرب برگزار شده است و آنان تلاش می‌کنند تا زنان تجارت‌پیشه را بیش‌تر پشتی‌بانی کنند. این نمایشگاه به مدت چهار روز ادامه دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: