مسئولان اتاق تجارت و صنایع زنان هرات می‌گویند که آنان با تلاش‌های فراوان توانستند پشتی‌‌بانی امارت اسلامی، تاجران و برخی از کشورها را نسبت به فعالیت زنان تجارت‌پیشۀ این ولایت جلب کنند و فعالیت‌شان را از سر گیرند.

نرگس هاشمی، رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان هرات، روز گذشته در مراسم معرفی هیأت مدیرۀ این اتاق می‌گوید‌ که زنان تجارت‌پیشۀ حوزۀ غرب کشور با تحولات پسین کارشان را از دست داده‌اند. او می‌گوید که آنان در تلاش احیای دوبارۀ فعالیت زنان پیش‌گام شده و توانسته‌اند به‌طور رسمی کار زنان تجارت‌پیشه را آغاز کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بانو هاشمی می‌‌افزاید که نزدیک به ۱۰۰ زن تجارت‌پیشۀ هرات عضویت اتاق تجارت و صنایع زنان این ولایت را دارند و هم‌اکنون در بخش‌های بسته‌بندی میوه‌‌های خشک، بسته‌بندی زعفران و تولید صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

به گفتۀ رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان هرات، آنان تلاش می‌کنند که بتوانند زمینۀ تجارت را برای زنان در داخل و بیرون از کشور فراهم کنند تا زنان بتوانند در رشد اقتصادی خود و کشورشان سهم بگیرند. زنان تجارت‌پیشۀ هرات هم‌چنان از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهند که زنان کشور را برای پیش‌رفت کشور سهم بدهند تا آنان هم بتوانند دوشادوش مردان کار کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، نعیم‌الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات که در این مراسم صحبت می‌کرد، می‌گوید‌ که امارت اسلامی از هرگونه فعالیت زنان تجارت‌پیشۀ این ولایت پشتی‌‌بانی می‌کند. آقای حقانی می‌افزاید که زنان تجارت‌پیشۀ هرات می‌توانند قوی‌تر از گذشته فعالیت‌های‌شان را به پیش ببرند.

با این حال، زنان تجارت‌پیشۀ هرات می‌‌گویند که انتظار دارند تا بتوانند در هم‌کاری با امارت اسلامی، تولیدات‌شان را به بیرون از کشور نیز بفرستند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: