مسئولان اتاق تجارت و صنایع زنان حوزۀ غرب کشور، امروز (جمعه، بیستم جوزا)، نمایشگاه صنایع دستی زنان را در پارک تفریحی «۵۰–۵۰» شهر هرات زیر نام «جمعه بازار» برگزار کردند.

به گفتۀ مسئولان، این نمایشگاه قرار است هر جمعه در هرات برگزار شود و تنها زنان می‌توانند از ساعت ۲ پس از ظهر تا ۱۲ شب، از محصولات تولیدی و صنایع دستی زنان دیدن کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نرگس هاشمی، رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان هرات، هدف از برگزاری این نمایشگاه را رشد تجارت و بازار‌یابی تولیدات دستی زنان متشبث حوزۀ غرب عنوان می‌کند.

او می‌گوید که از زمان فعالیت دوبارۀ اتاق تجارت و صنایع زنان هرات، آنان بدون کدام ممانعت به کار و فعالیت‌شان ادامه داده‌اند. بانو هاشمی می‌افزاید آنان تلاش می‌کنند که بتوانند صنایع دستی زنان افغان را به بیرون از کشور نیز صادر کنند.

در همین حال، شماری از بانوان تجارت‌پیشۀ هرات از برگزاری هم‌چو نمایشگاه‌ها ابراز خُرسندی می‌کنند و می‌گویند که تولیدات و فروش صنایع دستی‌شان هر روز بهتر می‌شود و زنان بیش‌تری نیز به کارهای‌شان برمی‌گردند.

لطیفه سروری، یک تن از بانوان که صنایع دستی‌اش را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهد که مکان مشخص را برای فروش تولیدات دستی زنان تجارت‌پیشۀ حوزۀ غرب فراهم کنند تا آنان بتوانند بهتر به کارشان بپردازند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این نمایشگاه صنایع دستی زنان در بخش‌های خیاطی، حکاکی، کلچه‌پزی، عکاسی، زیورآلات و دیگر صنایع دستی به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه در حالی برگزار می‌شود که از زمان روی‌کارآمدن امارت اسلامی تاکنون، زنان تجارت‌پیشۀ هرات در چندین نمایشگاه دیگر، صنایع دستی‌شان را به نمایش گذاشته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: