محمدظاهر اغبر، سفیر افغانستان در دوشنبه، از پولیس انترپول خواسته است که محمداشرف غنی، حمدالله محب و فضل‌محمود فضلی را به اتهام دزدی بیت‌المال بازداشت کند تا ثروت مردم برگشتانده شود.

سفیر افغانستان در دوشنبه امروز با برگزاری نشستی اعلام کرده است که براساس قانون اساسی افغانستان در نبود، فرار یا مرگ رئیس‌جمهور،  معاون نخست عهده‌دار امور مملکت می‌شود که هم‌اکنون امرالله صالح، سرپرست رسمی مقام ریاست‌جمهوری‌ست.

محمدظاهر اغبر تأکید کرده است که مطابق «معاهدات جهانی، نمایندۀ رسمی افغانستان در سازمان ملل متحد برحال بوده و پرچم افغانستان به‌عنوان هویت ملی کشور در تمام کشورهای جهان به اهتزاز است». سفیر افغانستان در دوشنبه از تمام نماینده‌گی‌های سیاسی جمهوری اسلامی افغانستان خواسته است که پرچم ملی را هم‌چنان در اهتزاز نگه دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او در بخشی از سخنان خود افزوده است که هم‌اکنون سیاست‌گران و طرف‌های دخیل در دوحه روی ایجاد یک حکومت همه‌شمول گفت‌وگو می‌کنند و مردم منتظر نتیجۀ این گفت‌وگوها اند.

هم‌چنان براساس اعلام سفارت افغانستان در دوشنبه، این سفارت تصویر محمداشرف غنی را پایین و عکس امرالله صالح را به‌عنوان سرپرست ریاست‌جمهوری نصب کرده است.

نصب عکس امرالله صالح به‌جای محمداشرف غنی

پس از فرار محمداشرف غنی از کشور، امرالله صالح اعلام کرده که او براساس قانون اساسی پس از فرار اشرف غنی، سرپرست کرسی ریاست‌جمهوری‌ست و برای تحکیم جای‌گاه خود با همه رهبران سیاسی در حال گفت‌وگو است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

محمداشرف غنی سه روز پیش (یک‌شنبه، بیست‌وچهارم اسد/مرداد) به‌دنبال حضور طالبان در اطرف شهر کابل، از کشور فرار کرد. پس از آن طالبان وارد کابل شدند و ارگ ریاست‌جمهوری را در کنترل گرفتند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: