پس از صحنه‌های مرگبار روز گذشته در فرودگاه بین‌المللی کابل، حالا سفارت آمریکا در کابل از شهروندان این کشور خواسته است تا اطلاع بعدی به میدان‌هوایی نیایند.

راس ویلسون کاردار سفارت آمریکا در کابل در صفحۀ توییترش نگاشته است که او و همکارانش در کابل می‌مانند تا به هزاران شهروند آمریکا و شهروندان آسیب‌پذیر افغانستان کمک کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او نوشته است، «من و کارمندان سفارت آمریکا در کابل می‌مانیم و به شدت فعالیت می‌کنیم تا به ۱ هزار شهروند آمریکا و شهروندان آسیب‌پذیر افغانستان کمک کنیم و ما به مشارکت خود در اینجا ادامه می‌دهیم. تعهد ما به مردم افغانستان پابرجاست.»

سفارت آمریکا با نشر بیانیه‌یی از مسافران احتمالی ملتمسانه خواسته است که پیش از اطلاع به فرودگاه کابل هجوم نیاورند.

در بیانیه آمده است که وضعیت امنیتی در کابل و فرودگاه این شهر به سرعت در حال تغییر است، با این حال، شهروندان آمریکایی باید در پناه‌گاه‌های خود بمانند.

در همین حال، سهیل شاهین از اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر از تأمین امنیت کارمندان نهادهای بشردوستانه و دیپلمات‌ها اطمینان داده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

او در صفحۀ توییترش نگاشته است که به تمام دیپلمات‌ها، سفارت‌خانه‌ها، قنسولگری‌ها و کارمندان نهادهای خیریه چه خارجی و چه داخلی اطمینان می‌دهیم که نه تنها هیچ مشکلی متوجه آنان نخواهد بود، بلکه ما برای آنان یک فضای امن را ایجاد خواهیم کرد.

گزارش‌هایی نیز منتشر شده است که گویا طالبان در مناطق غربی شهر کابل شماری از خانه‌ها را تلاشی کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: