سفارت آمریکا در کابل اعلام کرده است که این کشور به حضور پُررنگ دیپلماتیک خود در کابل ادامه می‌دهد و هیچ برنامه‌یی برای بستن سفارت خود ندارد. سفارت آمریکا امروز در توییترش نوشته است که حضور دیپلماتیک آمریکا در افغانستان برای کارهایی که قرار است با دولت و مردم افغانستان انجام شود، ادامه می‌یابد.

این نهاد در عین حال گفته که در حال برنامه‌ریزی برای موارد غیرمترقبه و چه‌گونه‌گی کاهش خطرات به شهروندان و برنامه‌هایش است. سفارت آمریکا در کابل تأکید کرده که از چالش‌های امنیتی در برابر فعالیتش در افغانستان آگاه است و حضور خود را در صورت لزوم برای رفع این چالش‌ها تنظیم خواهد کرد.

این سفارت گفته است که اطمینان دارد می‌تواند کار خود را به روشی مصون و به نفع افغانستان و روابط دو جانبه انجام دهد و برنامه‌های امنیتی خوبی برای حفاظت از کارمندان و امکانات خود آماده کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سفارت آمریکا در کابل در ادامه گفته است: «همان‌طوری که رئیس‌جمهور بایدن و آنتونی بلینکن، وزیر خارجه گفته‌اند، در حالی که حضور نظامی آمریکا در افغانستان پایان می‌یابد، سفارت ایالات متحده به برنامه‌های کمک دیپلماتیک، بشردوستانه و امنیتی ما در افغانستان ادامه خواهد داد.»

این در حالی‌ست که روز گذشته روزنامۀ وال‌استریت ژورنال گزارش داده بود که مقام‌های آمریکایی به‌دلیل نگرانی از بدترشدن وضعیت امنیتی در افغانستان که ممکن جان سربازان باقی‌مانده و دیپلمات‌ها و دیگر شهروندان این کشور را به خطر بیندازد، کار روی برنامۀ احتمالی تخلیۀ سفارت این کشور در کابل را سرعت بخشیده‌اند.

براساس این گزارش، مقام‌های آمریکایی تأکید کرده‌اند که نیاز فوری برای تخلیۀ سفارت نیست و هنوز این برنامه نهایی نشده است، اما فوریت این برنامه‌ هم‌چنان مطرح است. مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که برای اجرای این برنامه، ارتش در حال هماهنگی با وزارت خارجۀ این کشور است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: