نمایش‌گاه خیابانی کتاب، صبح امروز (دوشنبه، ۲۷ قوس) در شهر قلعه‌ی‌نو، مرکز بادغیس، گشایش یافت. این نمایش‌گاه، از سوی دو تن از جوانان در هم‌آهنگی ریاست اطلاعات‌‎وفرهنگ بادغیس، برای دو روز برگزار شده است.

برگزارکنندگان این نمایش‌گاه، هدف از گشایش این نمایش‌گاه را، ترویج فرهنگ مطالعه و به‌تصویرکشیدن ارزش‌های فرهنگی ولایت‌های غور و بادغیس، عنوان کرده اند.

جمال‌الدین اسحاق‌زی، از برگزارکنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید که آنان ۲۰۰ جلد کتاب در بخش‌های مختلف‌ را در این نمایش‌‎گاه به نمایش‌ گذاشته اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

به گفته‌ی او، این نمایش‌گاه به پشتیبانی برخی از افراد و ریاست اطلاعات‎‌وفرهنگ بادغیس گشایش یافته است.

جمال‌الدین، یکی از بازدیدکنند‌گان این نمایش‌گاه، می‌گوید که برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها می‌تواند تأثیر مثبت برای رشد فرهنگ کتاب‌خوانی داشته باشد.

او، از دیگر جوانان و مسئولان حکومتی، می‌خواهد که چنین نمایش‌گاه‌ها را در آینده نیز برگزار کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، مسئولان در ریاست اطلاعات‌وفرهنگ بادغیس، از برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها استقبال می‌کنند و می‌‌گویند که آنان چنین نمایش‌گاه‌ها را پشتیبانی می‌کنند تا بتوانند فرهنگ مطالعه را بیش‌تر در این ولایت ترویج دهند.

عبدالاحمد حبیبی، آمر فرهنگ ریاست اطلاعات‌وفرهنگ بادغیس، می‌گوید: «تمام تلاش ما این است که همچو برنامه‌های مؤثر را که جوانان فرهنگی ما برگزار می‌کنند، حمایت کنیم و بتوانیم جوانان و همه اقشار ولایت خویش را به مطالعه و کتاب‌خوانی تشویق کنیم.»

مسئولان محلی در بادغیس، هم‌چنان می‌گویند که آنان در نظر دارند تا برنامه‌ی رادیویی را نیز زیر عنوان کتاب‌خوانی از رادیوهای محلی این ولایت به خاطر رشد فرهنگ مطالعه و شناخت بیش‌تر مردم از آثار نویسند‌گان، برگزار کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: