نمایش‌گاه خیابانی کتاب، امروز (پنج‌شنبه، ۱۶ قوس) در شهر فیروزکوه،‌ مرکز غور برگزار شد. این نمایش‌گاه، در کنار چوک مرکزی شهر فیروزکوه برگزار شده است.

مسئولان، هدف از برگزاری این نمایش‌گاه خیابانی را، رشد فرهنگ کتاب‌خوانی میان جوانان و قشرهای مختلف این ولایت عنوان می‌کنند و می‌گویند که مطالعه می‌تواند تغییرات مثبت و سازنده را در انسان به میان بیاورد.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

عبدالواحد حماس، سخن‌گوی والی غور، می‌گوید که این نمایش‌گاه برای یک روز برگزار شده و در آن صدها جلد کتاب در بخش‌های گوناگون به نمایش گذاشته شده است.

سخن‌گوی والی غور، می‌افزاید: «در این نمایش‌گاه، منابع و کتاب‌های مهم به نمایش گذاشته شده است تا اهل علم و دانش به خصوص جوانان بتوانند از این منابع استفاده کنند و به اندوخته‌های خود بیفزایند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، عبدالحی زعیم، رییس اطلاعات‌وفرهنگ غور که در این نمایش‌گاه شرکت کرده است، از تلاش‌های فرهنگیان و جوانان این ولایت ستایش می‌کند و می‌گوید که امارت اسلامی از چنین برنامه‌های آموزنده پشتیبانی می‌کند و در کنار فرهنگیان و جوانان برای رشد فرهنگ مطالعه کار می‌کند.

شماری از باشند‌گان و بازدیدکنندگان این نمایش‌گاه، نیز برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها را برای زنده‌‌نگه‌داشتن فرهنگ مطالعه و دوستی با کتاب، مؤثر عنوان می‌کنند و از جوانان و فرهنگیان می‌خواهند که چنین نمایش‌گاه‌ها را در آینده نیز برگزار کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: