دومین نمایش‌گاه خیابانی کتاب بر فراز «پل‌ سوخته» در غرب شهر کابل، از سوی شهرداری کابل، امروز (پنج‌شنبه، ۶ میزان) گشایش یافت. این نمایش‌گاه، به هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در میان جوانان، گشایش یافته است.

رفیع‌الله احمدزی، معاون ناحیه‌ی پنجم شهرداری کابل، در هنگام گشایش این نمایش‌گاه، می‌گوید که در این نمایش‌گاه بیش از ۲۰۰۰ عنوان کتاب در بخش‌های طبی، سیاسی، اجتماعی و معلومات عمومی، برای دو روز به نمایش گذاشته شده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

او می‌افزاید: «هدف کلی این نمایش‌گاه، تشویق جوانان به کتاب‌خوانی است. این نمایش‌گاه به خاطری در ساحه‌ی پل سوخته برگزار شده که قبل این ساحه مرکز معتادان بوده و ما تلاش داریم که این مرکز را به مرکز فرهنگی تبدیل کنیم و در ماه‌های آینده نمایش‌گاه‌های دیگر برگزار خواهد شد.»

همین گونه، شماری از بازدیدکنندگان این نمایش‌گاه کتاب، برگزاری این گونه نمایش‌گاه‌ها را، فرصت خوبی برای خرید کتاب‌های مورد نیاز شان می‌دانند.

عبدالقادر، باشنده‌ی شهر کابل و از بازدیدکنندگان این نمایش‌گاه، به سلام‌وطندار می‌گوید: «به خاطری به این جا آمده‌ایم که از کتاب‌هایی که در این جا است، سود ببریم و مطالعه کنیم تا معلومات بیش‌تر حاصل کنیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

حمیدالله، دیگر باشنده‌ی شهر کابل و از بازدیدکنندگان این نمایش‌گاه، نیز می‌گوید: «خواست من به عنوان یک معلم این است که بیایند اشتراک کنند تا مطالعه کنند. بدون مطالعه، زندگی انسان پیش نمی‌رود و پیامبر گرامی ما فرموده است از گهواره تا گور دانش بجوی.»

این در حالی‌ است که به گفته‌ی مسئولان اتحادیه‌ی ناشران افغانستان، هم‌اکنون ۱۵۰ ناشر در سراسر کشور فعالیت می کنند که بیش‌تر آن‌ها با خطر ورشکستگی روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: