یک نمایش‌گاه خیابانی کتاب، به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و تشویق جوانان به کتاب‌خوانی، در هرات گشایش یافت.

این نمایش‌گاه، روز گذشته (دوشنبه، ۲۲ عقرب) از سوی انتشارات «مؤمنی» در «چهارراهی آمریت » شهر هرات، گشایش یافته است که هفت روز ادامه می‌یابد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در نمایش‌گاه خیابانی کتاب، ده‌ها کتاب در بخش‌های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

مسئولان در این نمایش‌گاه، می‌گویند که تلاش دارند با برگزاری نمایش‌گاه‌های کتاب برای زنده‌نگه‌داشتن و ترویج فرهنگ مطالعه کمک کنند.

در همین حال، شماری از جوانان در هرات که برای بازدید از نمایش‌گاه خیابانی کتاب آمده اند، می‌گویند که با پیش‌رفت تکنالوژی، فرهنگ مطالعه کم‌رنگ و علاقه‌مندی جوانان به کتاب‌خوانی کم شده است.

فریداحمد، یکی از بازدیدکنندگان از این نمایش‌گاه، می‌گوید: «متأسفانه فعال‌بودن جوانان در شبکه‌های اجتماعی سبب شده که به کتاب و مطالعه وقت اندک گذاشته شود و بسیاری از جوانان خوانش کتاب را به فراموشی سپرده اند. بدون شک مطالعه ذهن انسان را انکشاف می‌دهد و سطح دانش انسان را بالا می‌برد.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

بازدیدکنندگان از نمایش‌گاه خیابانی کتاب در هرات، با تأکید بر اهمیت مطالعه، می‌گویند که جوانان باید برای بالابردن سطح دانش و آگاهی خود، کتاب بخوانند.

پیش از این نیز، نمایش‌گاه‌های مختلف کتاب در هرات برگزار شده بود که مورد استقبال باشندگان و جوانان در این ولایت، قرار گرفت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: