امروز (سه‌شنبه، ۱۹ ثور)، یک نمایش‌گاه چهارروزه‌ی کتاب زیر نام «یار مهربان» در شهر هرات، گشایش یافت.

عبدالله مومنی، مسئول برگزاری این نمایش‌گاه، می‌گوید که این نمایش‌گاه به مناسبت هفته‌ی کتاب برگزار شده و هزار عنوان کتاب در بخش‌های ادبیات، روان‌شناسی، تاریخ و علوم دینی، در آن به نمایش گذاشته شده است.

به گفته‌ی مومنی، از چندی به این سو، بازار فروش کتاب و علاقه به کتاب‌خوانی در هرات، رونق پیشین‌ خود را از دست داده؛ چیزی که او را به برگزاری این نمایش‌گاه واداشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

محمدالیاس نجیبی، یکی از بازدیدکنند‌گان این نمایش‌گاه، با استقبال از برگزاری آن، می‌گوید؛ در شرایطی که شهروندان از کتاب‌‌خواندن فاصله گرفته ‌اند، برگزاری چنین نمایش‌گاهی برای کشاندن مردم به سمت کتاب، سودمند است.

شماری از فرهنگیان هرات نیز، می‌گویند که کتاب‌خوانی در میان مردم به ویژه جوانان این ولایت در مقایسه با گذشته، کم‌رنگ شده است.

عبدالبصیر صبور، استاد دانش‌گاه در هرات، با تأکید بر اهمیت کتاب‌خوانی، می‌گوید که برگزاری نمایش‌گاه کتاب، می‌تواند جوانان را به مطالعه‌کردن تشویق کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، حمیدالله غیاثی، آمر فرهنگ و هنر ریاست اطلاعات‌وفرهنگ هرات، با مهم‌خواندن کتاب‌خواندن در راستای پیش‌رفت جامعه، می‌گوید که به برگزارکنندگان این دست نمایش‌گاه‌ها، هم‌کاری همه‌جانبه خواهد کرد.

با این که کارشناسان، می‌گویند که هر فرد، باید روزانه کم‌ازکم دو ساعت خود را صرف کتاب‌خواندن کند، در افغانستان اما، درصدی ناچیزی از شهروندان از این معیار پیروی می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: