یک نمایش‌گاه دو روزه‌ی کتاب در دانش‌گاه خصوصی «زاول» در کابل، امروز (پنج‌شنبه، ۳ قوس) از سوی شماری از دانش‌جویان این دانش‌‌گاه به هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی برگزار شده است. امروز دختران در این نمایش‌گاه کتاب اشتراک کردند و روز شنبه پسران اشتراک خواهند کرد.

در این نمایش‌گاه بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب در بخش‌های طبی، سیاسی، اجتماعی و معلومات عمومی، به نمایش گذاشته شده است. برگزارکنندگان این نمایش‌گاه، هدف از این فعالیت شان را ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی می‌دانند و می‌گویند که بازدیدکنندگان دختر و پسر به گونه‌ی جداگانه می‌توانند از این نمایش‌گاه دیدن کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

زهره گونش غیاثی، یک تن از برگزارکنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید: «هدف ما از این نمایش‌گاه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی میان جوانان کشور است و علاقه‌مندان دختر می‌توانند به روز پنج‌شنبه و پسران روز شنبه برای بازدید از نمایش‌گاه اشتراک کنند.»

امروز که نوبت بازدید دختران از این نمایش‌گاه بود، یک تن از بازدیدکنندگان، برگزاری این گونه برنامه‌ها را فرصت مناسب برای دریافت کتاب‌های مورد نیاز شان می‌دانند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

بهشته، یک تن از بازدیدکنندگان، می‌گوید: «برگزاری این برنامه برای جوانان مفید است و هر کسی می‌تواند کتاب مورد علاقه‌ی خود را از این نمایش‌گاه‌ها به دست بیاورد.»

این در حالی است که پیش از این مسئولان اتحادیه‌ی ناشران افغانستان گفته بودند که از ۲۰۰ ناشر و ۵۵۰ کتاب‌فروشی، ۳۰ درصد آن‌ها در دو سال گذشته از فعالیت باز مانده اند. از سویی هم، از میان نشریه‌ها و کتاب‌فروشی‌هایی که اکنون فعالیت دارد، ۹۰ درصد آن با خطر ورشکستگی روبه‌رو است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: