مسئولان محلی بامیان می‌گویند که نمایش‌گاه دو روزه‌ی کتاب و صنایع دستی از سوی انتشارات «بیهقی» در پیش بودای صلصال در مرکز این ولایت، برگزار شده است.

عبدالصبور فرزان سیغانی، سخن‌گوی والی بامیان، به سلام‌وطندار می‌گوید که این نمایش‌گاه به هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و پشتیبانی از صنایع دستی بانوان تجارت‌پیشه‌ی این ولایت، برگزار شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

فاطمه رضایی، یک تن از بانوان تجارت‌پیشه در بامیان، هرچند از برگزاری این نمایش‌گاه استقبال می‌کند، اما می‌گوید که بازار صنایع دستی رونق سال‌های گذشته را ندارد.

او می‌افزاید: «وضعیت فروش صنایع دستی خیلی خوب نیست، اما بد هم نیست؛ بلکه متوسط است. زنان زیادی زیر دست من کار می‌کنند، من صنایع ساخت دست آنان را این‌ جا به نمایش گذاشتم تا به فروش برسد.»

زینب، یک تن دیگر از بانوان تجارت‌پیشه‌ در بامیان، نیز می‌گوید که در روز نخست این نمایش‌گاه، صنایع دستی‌اش چندان فروخته نشده است. به گفته‌ی او، افرادی که تا کنون از نمایش‌گاه بازدید کرده اند، به دلیل‌هایی چون بی‌کاری و فقر علاقه‌مند خرید صنایع دستی نیستند.

بانوان تجارت‌‎پیشه‌ی بامیانی، در این نمایش‌گاه محصولاتی چون لباس‌های خامک‌دوزی، بیک‌های دست‌دوز، چادر و دیگر صنایع تولیدی شان را به نمایش گذاشته‌ اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

محمدرسول،  یک تن از جوانان در بامیان، می‌گوید که در این نمایش‌گاه در کنار کتاب و صنایع دستی، آثار هنری مانند نقاشی و سوخته‌نگاری نیز به نمایش گذاشته شده‌ است.

او از مسئولان می‌خواهد که افزون بر نمایش‌گاه‌ها، برنامه‌های کتاب‌خوانی نیز راه‌اندازی کنند تا نوجوانان و جوانان به مطالعه تشویق شوند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: