نمایشگاه «تولیدات صنایع دستی ساخت افغانستان» امروز در هرات برگزار شد. در این نمایش‌گاه که از سوی مؤسسۀ «ودان» در هم‌کاری کمیساری عالی سازمان ملل متحد در هرات برگزار شده، آثار دستی و هنری ۵۰ زن به نمایش گذاشته شده است.

حسن‌خان احمدزی، رئیس مؤسسۀ «ودان» در هرات، می‌گوید که این نمایش‌گاه برای وصل‌کردن زنان به بازارهای داخلی و خارجی برگزار شده است. او می‌افزاید: «تولیدات دستی در بخش‌های قالین‌بافی، دستکول‌دوزی، یخن‌دوزی و هنر به نمایش گذاشته شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

زنان شرکت‌‌کننده در این نمایش‌گاه از مسئولان امارت اسلامی و نهادهای ملی و بین‌المللی می‌خواهند که از صنایع دستی زنان افغان پشتی‌بانی کنند. لایقه که کیف‌های ساخت دستش را به نمایش‌ گذاشته است، تقاضا دارد که زمینۀ بازاریابی و به نمایش‌گذاشتن تولیدات دستی زنان در تمام ولایت‌ها فراهم شود.

تابلوها و نقاشی‌ها، گونه‌های قالین، لباس، مینیاتوری روی ظرف‌های شیشه‌یی و سفالی و کیف‌های رنگارنگ، همه‌گی از محصولات این نمایش‌گاه است که چشم هر بیننده‌یی را به سوی خود جذب می‌کند.

مرسل و سحر، دو تن از بازدیدکننده‌گان این نمایش‌گاه، از برگزاری آن استقبال می‌کنند و خواهان توجه مسئولان امارت اسلامی برای رشد تولیدات دستی بانوان این ولایت‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، نعیم‌الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، می‌گوید که امارت اسلامی از صنایع دستی و تولیدی زنان پشتی‌بانی می‌کند و در تلاش رشد تولیدات دستی زنان است.

این نمایش‌گاه به مدت سه روز از ساعت ۸ صبح تا ۴ عصر در تالار علامه سلجوقی هرات به‌روی همه‌گان باز است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: