نمایش‌گاه نقاشی زیر نام «نقش قلم» امروز در هرات برگزار شد. این نمایش‌گاه از سوی گروه هنری «رقص قلم» در حمایت از مادران افغانستان و رونمایی استعدادهای این گروه برگزار شده است.

مرتضی خاوری، مسئول برگزاری این نمایش‌گاه، می‌گوید که در این نمایش‌گاه ۵۰ اثر نقاشی از چهار بانو و یک آقا که بیش‌تر آن شامل مکان‌های مقدس و تاریخی می‌باشد، به نمایش گذاشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای خاوری می‌افزاید با آن‌که علاقه‌مندان هنر نقاشی پس از تحولات اخیر کم‌رنگ شده‌اند؛ اما با آن‌هم شماری از دختران و پسران دانش‌آموز به زنده‌نگه‌داشتن این هنر تلاش می‌کنند.

به گفتۀ او، تمامی اثرهای به نمایش گذاشته‌شده به سبک «رئال» و «سیاه‌قلم» کار شده است.

زهرا نجفی، از اعضای این گروه هنری، نیز می‌گوید که او پس از بسته‌شدن دروازه‌های مکتب‌های دخترانه به هنر نقاشی روی آورده است تا بتواند استعدادهایش را به کار بیندازد. به گفتۀ او، برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها نشان‌دهندۀ خلاقیت و تلاش آنان در بخش آموزش و پروش است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، نعیم‌الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات که از این نمایش‌گاه دیدن کرده است، می‌گوید امارت اسلامی از تمام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی جوانان که طبق فرهنگ اسلامی باشد، پشتی‌بانی می‌کند و خواهان ادامۀ چنین نمایش‌گاه‌هاست.

به گفتۀ رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، برگزاری این‌گونه نمایش‌گاه‌ها سبب رشد استعدادها و ایجاد انگیزه میان جوان می‌شود.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: