نمایش‌گاه آثار خطی دانش‌جویان دانشگاه پروان زیر نام «سماع قلم» امروز در دانشکدۀ زبان و ادبیات این دانشگاه برگزار شد.

محمدعزیز کاظم، رئیس دانشگاه پروان که در این نمایش‌گاه شرکت کرده بود، می‌گوید که دانشگاه‌ها محل تولید انگیزه و ابتکارهاست. او می‌گوید که خوش‌بختانه امروز گروهی از دانش‌جویان خلاق این دانشگاه آثار هنری نوشتاری و رسامی‌شان را به نمایش گذاشته‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای کاظم می‌افزاید که نهادهای علمی مرکز تولید، اختراع‌ها و خلق آثار هنری‌اند. او از رهبری دانشکده‌ها می‌خواهد که دانش‌جویان خلاق‌شان را تشویق کنند تا به اندوخته‌های فکری و ذهنی‌شان بپردازند.

در همین حال، محمدشعیب فرهمند، رئیس دانشکدۀ زبان و ادبیات دانشگاه پروان می‌گوید که در این نمایش‌گاه شماری از دانش‌جویان دختر و پسر خطاطی، رسامی و هنرهای‌شان‌ را به رُخ بازدیدکننده‌گان به نمایش گذاشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، نوشیروان عادل، دانش‌جوی صنف چهارم دانشکدۀ زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پروان و از سامان‌دهنده‌گان این نمایش‌گاه به سلام‌وطندار می‌گوید که بیش‌تر خطاطی‌های امروزی آثار دست‌نوشته‌های او می‌باشد که در قالب خط نستعلیق، نستعلیق شکسته، خط نسخ، نسخ شکسته و ثلث است، خطاطی و رنگ‌آمیزی شده است.

آقای عادل می‌افزاید که در نمایش‌گاه امروزی ۶۷ قلم آثار خود را زیر ذره‌بین بیننده‌گان قرار داده‌اند. او هم‌چنان در نظر دارد در آینده ۷ نوع خط را به سطح ملی و بین‌المللی نقاشی کند و به نمایش بگذارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: