یک عضو شورای ولایتی میدان وردک تایید می‌کند که صبح امروز گروه طالبان یک موتر نوع فلانکوچ را که از دایکندی عازم کابل بود، در ایست بازرسی دوراهی «نرخ» در مرکز این ولایت هدف قرار داده‌اند.

حاجی‌احمد جعفری، عضو شورای ولایتی میدان وردک به سلام‌وطندار می‌گوید، یک موتر نوع فلانکوچ که ۱۳مسافر داشت هدف حملۀ موشکی گروه طالبان قرار گرفته است که در نتیجۀ این رویداد، ۵ مسافر به شمول یک کودک کشته و ۸ تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، محمدمصطفی مایار، فرمانده پولیس میدان وردک نیز با تأیید این خبر، طالبان را عامل این رویداد عنوان می‌کند و می‌گوید که جنگجویان طالبان بامداد امروز در منطقۀ «چاربند» میدان شهر در مسیر شاه‌راه نمبر۲ کابل-بامیان یک موتر نوع فلانکوچ را با موشک هدف قرار دادند که در نتیجۀ آن ۸ تن کشته و زخمی شده‌اند.

فرمانده پولیس میدان وردک می‌افزاید که جسدهای قربانیان و زخمی‌های این رویداد توسط صلیب‌سرخ از ساحه خارج شده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان با رد ادعاهای مسئولان محلی ولایت میدان وردک می‌گوید که این موتر از سوی نیروهای دولتی با دهشکه هدف قرار گرفته ‌است.

بر بنیاد معلومات شورای ولایتی میدان وردک از ۲۰روز به این‌سو در نتیجۀ انفجار ماین‌ها و گلوله باری گروه طالبان در این ولایت دست‌کم، ۱۵غیرنظامی جان باخته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: