Asset 1SWN

طالبان بیش از ۲۰ مسافر را از شاهراه بغلان-کندز با خود برده‌اند

Baghlan New Pic

منابع امنیتی و مردمی در بغلان تأیید می‌کنند که طالبان شماری از مسافران را که از مسیر شاهراه بغلان-کندز در مربوطات شهر پلخمری رفت‌وآمد می‌کنند، با خود می‌برند.

این منابع به سلام‌وطندار می‌گویند که طالبان صبح امروز (یک‌شنبه، ۱۴ جدی/دی) با ایجاد ایست بازرسی در منطقۀ «پوزه ایشان» شهر پلخمری در صد متری یک پایگاه ارتش موترهایی را که از این شهر به سمت ولایت‌های شمال‌شرق می‌روند از جاده به منطقۀ دندشهاب‌الدین برده و بازرسی می‌کنند.

منطقۀ دندشهاب‌الدین شهر پلخمری زیر حاکمیت طالبان قرار دارد.

به گفتۀ منابع امنیتی و محلی بغلان طالبان تاکنون بیش از ۲۰ تن از افرادی‌ را که وابسته به دولت هستند و یا طالبان به این افراد مشکوک‌اند، از موترها پیاده کرده و با خود به جای نامعلومی برده‌اند. آنان می‌افزایند که هنوز از سرنوشت این افراد خبری نیست.

این منابع می‌گویند، طالبان شاهرا بغلان-کندز را در منطقۀ پوزه ایشان به گونۀ کامل بسته‌اند و موترهای را که از این مسیر عبور می‌کنند به قرارگاه‌های خود می‌برند و پس از بازرسی کامل به این موتر‌ها اجازه رفت‌وآمد می‌دهند.

مقام‌های ‌امنیتی و مسئولان ادارۀ محلی ولایت بغلان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

اما طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله در توییتی نوشته است که طالبان هرازگاهی در مسیر راه‌های عمومی برای اخاذی می‌کوشند که شماری از این گروه چندی پیش سرکوب شده‌اند. آقای آرین می‌افزاید که هیچ مسافری در مسیر بغلان ربوده نشده و نیروهای امنیتی در این مسیر حضور فعال دارند.

طالبان تاکنون در این باره ابراز نظری نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام