هم‌زمان با بیرون‌شدن سربازان آمریکایی از میدان‌هوایی کابل، گروه طالبان کنترل عمومی این میدان را به‌دست گرفت. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی این گروه و شماری دیگر از اعضای طالبان با حضور در میدان‌هوایی کابل می‌گویند، آمریکا در افغانستان شکست خورد و بیرون‌شدن سربازان این کشور نشان داد که آمریکا به اهداف نظامی خود در افغانستان دست نیافته است.

با این حال، سخنگوی طالبان می‌افزاید، شکست آمریکا در افغانستان درس عبرت برای کسانی‌ست که قصد تجاوز به خاک افغانستان را دارند. ذبیح‌الله مجاهد نیز می‌گوید، با آن‌که آمریکا از راه نظامی در افغانستان شکست خورد؛ اما امارت اسلامی خواهان ایجاد روابط حسنه و دیپلماتیک با آمریکا و جهان است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

قرار بود نیروهای نظامی آمریکا امروز (سه‌شنبه، ۳۱ آگست ۲۰۲۱) از افغانستان بیرون شوند؛ اما نظامیان این کشور یک روز پیش از موعد تعیین‌شده از افغانستان بیرون شدند. کریس دوناهو، آخرین سرباز نیروهای هوایی آمریکا ساعت ۱۲ شب گذشته کابل را به مقصد آمریکا ترک کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

جنرال فرانک کنت مک کنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا/سنتکام با برگزاری نشست خبری گفته با آن‌که تخلیۀ نظامی آمریکا در افغانستان تکمیل شده است، اما  شمار بسیاری نتوانسته‌ خود را به میدان‌هوایی برسانند و آنان از پرواز بازمانده‌اند.

قرار بود نیروهای نظامی آمریکا امروز از افغانستان بیرون شوند؛ اما نظامیان این کشور یک روز پیش از موعد تعیین‌شده از افغانستان بیرون شدند.

این در حالی‌ست که با بیرون‌شدن سربازان آمریکایی از افغانستان، نقاط مختلف شهر کابل گواه شلیک‌های شادیانه از سوی نیروهای طالبان بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: