مسئولان صحی بادغیس از شیوع بیماری سل یا توبرکلوز در این ولایت خبر می‌دهند. آنان با ابراز نگرانی از گسترش این بیماری می‌گویند که در ربع نخست سال جاری میلادی ۲۷۱ تن به آن مبتلا شده و از این میان ۵ تن جان باخته‌اند.

شفیق‌احمد سلطانی، مسئول لابراتوارهای ریاست صحت عامۀ بادغیس، به سلام‌وطندار می‌گوید که سال گذشته ۱۱۷۶ واقعۀ مثبت در این ولایت ثبت‌ شده بود که از آن میان ۱۲ تن جان‌های‌شان را از دست داده بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سلطانی می‌افزاید که در تلاش فراهم‌سازی امکانات و تجهیزات بیش‌تر درمانی در برخی از ولسوالی‌های این ولایت برای جلوگیری از گسترش بیش‌تر بیماری هستند.

در همین حال، عبدالرزاق یاسینی، مختصص بیماری‌های داخله در بادغیس، می‌گوید که بیماری توبرکلوز ساری است و می‌تواند به سیستم تنفسی و قلب فرد مبتلا آسیب برساند و سبب مرگش شود.

فعالان مدنی و باشنده‌گان بادغیس از مسئولان می‌خواهند که برای جلوگیری از شیوع بیش‌تر بیماری توبرکلوز اقدامات عملی و جدی را روی‌دست گیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسئولان صحی بادغیس نیز دلیل گسترش این بیماری را مسدودبودن راه‌های مواصلاتی، عدم توانایی اقتصادی مردم برای درمان و وقایه و تطبیق‌نشدن کارزارهای واکسن عنوان می‌کنند.

آنان از تمامی باشنده‌گان می‌خواهند که برای جلوگیری از گسترش این بیماری مسئولان محلی این ولایت را هم‌کاری کنند تا آنان بتوانند این بیماری را کنترل و ریشه‌کن کنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: