شماری از باشنده‌گان و مسئولان امنیتی ولسوالی چهارسدۀ غور با ابراز نگرانی می‌گویند که حدود یک ماه می‌شود طالبان این ولسوالی را در تحریم شدید اقتصادی و نظامی‌ قرار داده و در کنار ایجاد مشکلات به مردم، هم‌چنان مانع نشست و برخاست بال‌گردهای نظامی شده‌اند.

آنان از مسئولان محلی و مرکزی می‌خواهند که برای رفع تحریم‌های طالبان و پاک‌سازی ولسوالی چهارسده از وجود این گروه، عملیات‌های هوای و زمینی را راه‌اندازی کنند.

عبدالسلام، باشندۀ چهارسده می‌گوید: «یک ماه می‌شود که مردم در تحریم است، هیچ چیزی به آن‌ها نمی‌رسد، دولت هم هیچ توجهی ندارد. زمینی هم رفته نمی‌شود، هوایی هم هیچ نمی‌رود و توقف است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالودود، دیگر باشندۀ چهارسده نیز می‌گوید: «فعلاً ولسوالی چهارسده در یک حالت بد به‌سر می‌برد و در تحریم است. خواست ما از حکومت همین است که به ولسوالی چهارسده توجه زیاد کند و با حملات هوایی و زمینی این ولسوالی را از وجود طالبان پاک‌سازی کند.»در همین حال، حبیب‌الله راجی، فرمانده پولیس ولسوالی چهارسده می‌گوید که آن‌ها بارها این موضوع را با مسئولان محلی و مرکزی در میان گذاشته‌اند؛ اما هنوز هیچ توجهی نشده است.

فرمانده پولیس ولسوالی چهارسده می‌افزاید: «وضعیت ولسوالی چهارسده به حالت وخیم است. محاصرۀ دوام‌دار است که ما قبلاً هم گفتیم، دشمن هر لحظه با ما درگیر است، از طرف شب جنگ دارد، از طرف روز هم جنگ می‌کند و ما در محاصرۀ دوام‌دار هستیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، عبدالظاهر فیض‌زاده، والی غور می‌گوید که آن‌ها به‌‌زودی ولسوالی چهارسده را از وجود جنگ‌جویان طالبان پاک‌سازی و هم‌چنان اکمالات می‌کنند.

این در حالی‌ست که به گفتۀ یک منبع امنیتی، در حملۀ چهارشنبه‌شب، شانزدهم سرطان/تیر جنگ‌جویان طالبان بر ولسوالی چهارسده، ۲ نیروی امنیتی کشته شده و ۱۵ تن دیگر زخم برداشته‌اند. اما مسئولان محلی غور کشته‌شدن یک نیروی امنیتی و ۱۳ طالب و نیز زخم‌برداشتن ۴ نیروی امنیتی و ۷ طالب را تأیید می‌کنند.

طالبان تحریم اقتصادی و نظامی ولسوالی چهارسده و تلفات افرادشان در درگیری را رد کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: