امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری می‌گوید، آواره‌گان جنگی که به کابل پناه آورده‌اند، در مسجدها جابه‌جا می‌شوند. معاون نخست ریاست‌جمهوری امروز در فیس‌بوک خود نوشته است به وزیر حج و اوقاف دستور داده شد که دروازۀ مسجدها را به‌روی شهروندانی که به کابل آواره شده‌اند، باز کند.

امرالله صالح می‌افزاید که به همۀ حوزه‌های امنیتی و پولیس دستور داده شده است که هیچ‌کس نمی‌تواند مانع ورود این خانواده‌های نیازمند به مسجدها شود. او گفته است: «عبادت به‌جز خدمت خلق نیست. قلب هیچ انسان نمی‌تواند صحنه‌های دلخراش زنان و کودکان را زیر آفتاب سوزان تحمل کند. هم‌وطنان آواره و متواری_کابل خانۀتان است. خانه‌های ما به‌روی تان باز است. به نزدیک‌ترین مسجد خود را جابه‌جا سازید.»

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

براساس آمارهای وزارت مهاجران و بازگشت‌کننده‌گان، شمار آواره‌‌گانی که از ولایت‌های تخار، بغلان، کندز و بدخشان به کابل پناه آورده‌اند، به ۱۷ هزار خانواده می‌رسد و سروی‌ها برای مشخص‌کردن رقم دقیق آنان جریان دارد. این خانواده‌ها اکنون در جاده‌ها و تفریح‌گاه‌ها چادر زده‌اند و در وضعیت سختی به‌سر می‌برند.

معاون نخست ریاست‌جمهوری روز گذشته نیز در فیس‌بوک خود نوشته بود که برای رسیده‌گی به آواره‌‌گان دست به کار شده‌اند و از هیچ‌گونه امکانات دولتی و بسیج منابع بین‌المللی دریغ نمی‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

براساس آمارهای وزارت مهاجران و بازگشت‌کننده‌گان، تاکنون به‌دلیل جنگ حدود ۵۷ هزار خانواده در سراسر کشور آواره شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: