امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری می‌گوید، آواره‌گان جنگی که به کابل پناه آورده‌اند، در مسجدها جابه‌جا می‌شوند. معاون نخست ریاست‌جمهوری امروز در فیس‌بوک خود نوشته است به وزیر حج و اوقاف دستور داده شد که دروازۀ مسجدها را به‌روی شهروندانی که به کابل آواره شده‌اند، باز کند.

امرالله صالح می‌افزاید که به همۀ حوزه‌های امنیتی و پولیس دستور داده شده است که هیچ‌کس نمی‌تواند مانع ورود این خانواده‌های نیازمند به مسجدها شود. او گفته است: «عبادت به‌جز خدمت خلق نیست. قلب هیچ انسان نمی‌تواند صحنه‌های دلخراش زنان و کودکان را زیر آفتاب سوزان تحمل کند. هم‌وطنان آواره و متواری_کابل خانۀتان است. خانه‌های ما به‌روی تان باز است. به نزدیک‌ترین مسجد خود را جابه‌جا سازید.»

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

براساس آمارهای وزارت مهاجران و بازگشت‌کننده‌گان، شمار آواره‌‌گانی که از ولایت‌های تخار، بغلان، کندز و بدخشان به کابل پناه آورده‌اند، به ۱۷ هزار خانواده می‌رسد و سروی‌ها برای مشخص‌کردن رقم دقیق آنان جریان دارد. این خانواده‌ها اکنون در جاده‌ها و تفریح‌گاه‌ها چادر زده‌اند و در وضعیت سختی به‌سر می‌برند.

معاون نخست ریاست‌جمهوری روز گذشته نیز در فیس‌بوک خود نوشته بود که برای رسیده‌گی به آواره‌‌گان دست به کار شده‌اند و از هیچ‌گونه امکانات دولتی و بسیج منابع بین‌المللی دریغ نمی‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

براساس آمارهای وزارت مهاجران و بازگشت‌کننده‌گان، تاکنون به‌دلیل جنگ حدود ۵۷ هزار خانواده در سراسر کشور آواره شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: