ده‌ها تن از خانواده‌های شهدا و معلولان در بغلان به دلیل پرداخت‌نشدن حقوق‌شان از سوی آمریت شهدا و معلولان این ولایت، امروز دست به اعتراض زدند. آنان به دلیل رسیده‌گی‌نشدن به خواسته‌های‌شان، دروازۀ آمریت شهدا و معلولان این ولایت را به‌روی کارمندان این نهاد بسته‌اند.

نصیر، یکی از قربانیان نیروهای امنیتی در بغلان است که هر دو پایش قطع شده و از یکی از ولسوالی‌های این ولایت با مشکلات بسیار به شهر پلخمری آمده است تا به مشکلاتش از سوی دولت رسیده‌گی شود. او می‌گوید که بارها این مشکل را با مقام ولایت بغلان در میان گذاشته‌اند، اما کسی به آنان توجه نکرده است و پس از رسیده‌گی‌نشدن به خواسته‌های‌شان، دروازۀ آمریت شهدا و معلولان این ولایت را به‌روی کارمندان این نهاد بسته‌اند.

جان‌باز، یکی دیگر این اعتراض‌کننده‌گان می‌گوید که کارمندان آمریت شهدا و معلولان بغلان بیش‌تر مشغول کارهای شخصی‌شان‌اند و با آنان بسیار زشت برخورد می‌کنند.

در همین حال، محمدحنیف گهکدای، دبیر شورای ولایتی بغلان از دولت می‌خواهد که حقوق خانواده‌های قربانیان و معلولان را پرداخت کند و مشکلات آنان را حل کند.

پیش از این نیز خانواده‌های قربانیان و معلولان در بغلان به دلیل رسیده‌گی‌نشدن به خواسته‌های‌شان دست به اعتراض زده بودند، اما آمریت شهدا و معلولان این ولایت گفته بود بنابر حکم وزارت شهدا و معلولان کشور، تا زمانی که همه اعضای خانواده‌های قربانیان و معلولان شناس‌نامۀ برقی نگیرند، حقوق‌شان پرداخت نمی‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: