ده‌ها تن از ورثۀ شهدای نظامی و غیرنظامی در بغلان امروز (دوشنبه، شانزدهم حمل/فروردین) با راه‌اندازی اعتراضی در برابر ساختمان شورای ولایتی این ولایت خواستار پرداخت‌ حقوق‌شان از سوی دولت شدند. معترضان می‌گویند، دولت به آنان گفته است در صورتی که آنان شناس‌نامه‌های برقی نداشته باشند، حقوق‌شان پرداخت نمی‌شود. این اعتراض‌کننده‌گان هشدار می‌دهند که اگر دولت حقوق‌شان را پرداخت نکند، دست به اعتراض‌های گسترده خواهند زد.

جان‌محمد، یکی از اعتراض‌کننده‌گان به سلام‌وطندار می‌گوید، هنگامی که برای دریافت حقوقش به دولت مراجعه کرده، به او گفته شده که تا شناس‌نامۀ برقی نداشته باشد، حقوقش پرداخت نمی‌شود.

معترضان هشدار می‌دهند که اگر دولت حقوق‌شان را پرداخت نکند، دست به اعتراض‌های گسترده خواهند زد.

عین‌الدین، یکی دیگر از اعتراض‌کننده‌گان که یکی از اعضای خانواده‌اش را در صفوف نیروهای امنیتی از دست داده است می‌گوید، در وضعیت بد اقتصادی زنده‌گی می‌کند و دولت حقوق‌ آنان را نمی‌پردازد.

در همین حال، برخی از اعضای شورای ولایتی بغلان می‌گویند که دولت  با این کار در گرفتن شناس‌نامه‌های برقی بر مردم فشار وارد می‌کند. بسم‌الله عطاش، عضو شورای ولایتی بغلان می‌گوید که ریاست احصائیه و معلومات بغلان توانایی توزیع زودهنگام بیش از ۱۲ هزار شناس‌نامۀ برقی را ندارد و این کار برای کسانی که شناس‌نامۀ برقی ندارند و می‌خواهند از ریاست شهدا و معلولان پول دریافت کنند، مشکلات زیادی را به‌میان آورده است.

از سویی هم، محمدصبور صابریار، آمر شهدا و معلولان بغلان می‌گوید که طبق فرمان وزارت شهدا و معلولان کشور، تا زمانی که ورثۀ شهدا در این ولایت شناس‌نامۀ برقی نگیرند، حقوق‌شان از سوی این وزرات پرداخت نمی‌شود. به گفتۀ آقای صابریار، در بغلان بیش از ۱۲ هزار ورثۀ شهدا وجود دارد و برای دریافت حقوق‌شان نخست باید شناس‌نامۀ برقی بگیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: