ده‌ها معلول در کندز در پیوند به پرداخت نشدن معاشات‌شان اعتراض کرده‌اند.

آنان امروز (یک‌شنبه، ۲۸ جدی/دی) باگردآمدن در برابر ساختمان شورای ولایتی کندز هشدار می‌دهند و می‌گویند، در صورتی‌که به زودی معاش‌شان پرداخت نشود شاهراه کندز-کابل را به روی ترافیک بسته خواهند کرد.

این معلولان معترض می‌گویند که به ‌خاطر دفاع از مردم و تمامیت ارضی اعضای بدن خود را از دست داده‌اند، اما معاشات‌شان سر وقت پرداخت نمی‌شود و این کار آنان را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است.

محمدیوسف ایوبی، رئیس شورای ولایتی کندز از مسئولان نهادهای مربوط می‌خواهد که هرچه زودتر به خواسته‌های معلولان این ولایت رسیده‌گی کنند و معاشات آنان را بپردازند. به گفتۀ او، در کشوری که شهروندان سالم آن با انواع مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، معلولان آن چند برابر دیگران در زنده‌گی با دشواری‌ها روبه‌رواند.

امان‌الله مرادی، آمر ریاست امور شهدا و معلولان کندز می‌گوید که معاشات تمامی معلولان این ولایت اجرا شده است. اما او می‌افزاید که به خواست‌های قانونی این معلولان رسیده‌گی می‌شود.

هرچند آمار معلولان و معیوبان در کندز به گونۀ دقیق معلوم نیست، اما مسئولان امور شهدا و معلولان این ولایت می‌گویند که در این اداره ۱۰ هزار تن به شمول معلولان، معیوبان و بازمانده‌گان خانواده‌های قربانیان ثبت و راجستر هستند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: