شماری از معلولان جنگی از نادیده گرفته شدن‌‌شان در روند صلح، بی‌توجهی حکومت، بیکاری و عدم پرداخت معاشات‌شان به گونۀ منظم، شکایت دارند.

سوم دسامبر روز جهانی افراد دارای معلولیت است. شماری از معلولان جنگی در این روز با انتقاد از حکومت می‌گویند که با مشکلات زیادی روبه‌رواند و حکومت به آنان توجهی نمی‌کند.

آنان هم‌چنان می‌گویند، با وجودی‌که برای حفاظت از کشور و مردم اعضای بدن‌شان را از دست داده‌اند، اما در روند صلح که سرنوشت افغانستان را تعیین می‌کند، نادیده گرفته شده‌اند.

جواد محمودی و اسماعیل صدیقی دو تن از معلولان جنگی می‌گویند که قربانیان اصلی جنگ خانواده‌های قربانیان و معلولان هستند، اما در روند گفت‌وگوهای صلح نادیده گرفته شده‌اند.

این معلولان جنگی از حکومت می‌خواهند تا در زمینۀ درمان، اجرای معاشات‌شان به گونۀ منظم، ایجاد فرصت‌های کاری و توزیع زمین به آنان توجه کند.

 مسئولان بنیاد مساعدت برای قهرمانان افغان نیز می‌گویند که معلولان مشکلات زیادی دارند و حکومت و نهادهای مسئول باید به آنان توجه کنند.

هارون حیدری، مسئول این نهاد می‌گوید، در کنار دیگر مشکلات و چالش‌های اقتصادی، شیوع ویروس کرونا نیز سبب خانه‌نشین‌شدن معلولان شده است.

با تماس‌های پی‌هم نتوانستیم دیدگاه وزارت دولت در امور شهدا و معلولان را در گزارش داشته باشیم.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: