عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه‌ی حکومت سرپرست افغا‌نستان، روز گذشته در مراسم فراغت دومین دوره‌ی دانش‌جویان افتا و قضای جامعه‌ی «عبدالله بن مسعود» که در دانش‌گاه کابل برگزار شد، گفت که انتقاد برخی از عالمان دین از منبر علیه مسئولان نظام، سبب تخریب نظام می‌شود و خطرناک است.

او می‌افزاید که عالمان دین برای رسیدگی به مشکلات شان باید با رهبری امارت اسلامی مشوره کنند. «در منبر زمانی که ایستاده می‌شوند، از مسئولان حکومت انتقاد می‌کنند. این خطرناک است و نیز عالمان دین برای رسیدگی به مشکلات شان باید با رهبری امارت اسلامی مشوره کنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرا، از دانش‌آموخته‌های جامعه‌ی عبدالله بن مسعود، می‌خواهد که پس از فراغت، با استخدام شان در اداره‌های حکومت سرپرست، با مردم رفتار نرم داشته باشند. «از تکبر و غرور پرهیز کنید و تواضع را عادت کنید. این امر سبب کامیابی شما خواهد شد.»

همین گونه، مسئولان وزارت تحصیلات عالی، می‌گویند که از جامعه‌ی عبدالله بن مسعود ۱۲۶ تن از دومین دوره‌ی تخصص افتا و قضا فارغ‌التحصیل شده اند.

ندامحمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی، می‌گوید‌ که امارت اسلامی برای معیاری‌سازی علوم عصری و دینی تلاش می‌کند. «امارت اسلامی در گسترش علوم عصری و دینی توجه خاص دارد و این جامعه به افراد متخصص بیش‌تر نیازمند است.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

از سویی هم، شماری از دانش‌آموخته‌های جامعه‌ی عبدالله بن مسعود، از حکومت سرپرست امارت اسلامی می‌خواهند که به آن‌ها زمینه‌ی کار را فراهم کند.

گفتنی است که جامعه‌ی عبدالله بن مسعود در محوطه‌ی دانش‌گاه کابل در بخش تخصص افتا و قضا فعالیت می‌کند که تا کنون نزدیک به ۲۰۰ تن از این جامعه فارغ‌التحصیل شده اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: