هم‌زمان با پخش گزارش‌ها مبنی بر بازداشت شماری از دختران و زنان در شماری از بخش‌های شهر کابل به ویژه منطقه‌ی دشت برچی از سوی محتسبان وزارت امر به معروف و نهی از منکر، شماری از عالمان دین در غرب کابل نشست مشورتی علما، وکیلان گذر و متنفذان را برگزار کردند.

سخی‌داد بشردوست، سخن‌گوی شورای وکیلان گذر ناحیه‌ی سیزدهم شهر کابل، می‌گوید که بازداشت دختران و زنان از سوی محتسبان وزارت امر به معروف و نهی از منکر، سبب نگرانی مردم شده است. «تقاضای ما از امارت اسلامی و از وزارت امر به معروف و نهی از منکر این است که هر زمانی که در غرب کابل برنامه دارند، باید وکیلان گذر را نیز با خود داشته باشند. بازداشت‌ها نیز باعث هرج‌ومرج در میان مردم شده است.»

علی‌داد علی‌زاده، رییس دعودت و ارشاد در غرب کابل، می‌گوید که وزارت امر به معروف و نهی از منکر تطبیق امر به معروف و نهی از منکر را به خانواده‌ها واگذار کند. «اگر موضوع را به خانواده‌ها واگذار کند، مادران و پدران دختران خود را بفهمانند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

آیت‌الله مصباح، رییس بخش مسجدها و تکیه‌خانه‌ها در وزارت ارشاد، حج و اوقاف، می‌گوید که بازداشت دختران و زنان مصلحت نیست و باید از این کار پیش‌گیری شود.

او می‌افزاید: «زنان دل نازک دارند و نشود سبب شود تلف شوند و ما می‌خواهیم که از این گونه برخوردها جلوگیری شود و تطبیق برنامه‌های امر به معروف و نهی از منکر به برنامه‌های فرهنگی نیاز دارد.»

مسئولان در وزارت امر به معروف و نهی از منکر، بازداشت شماری از زنان توسط محتسبان در غرب کابل را می‌پذیرند و می‌‌گویند که بازداشت موقتی بوده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

احسان‌الله ثاقب، آمر امر به معروف و نهی از منکر در حوزه‌ی هژدهم امنیتی شهر کابل، در این نشست می‌گوید که بارها برای مردم در غرب کابل توصیه‌های امر به معروف و نهی از منکر رسیده است و نیز محتسبان برای پیش‌گیری از بدحجابی شماری از زنان را بازداشت کرده اند.

او می‌افزاید: «ما زنان را که بدحجاب بودند، توسط پلیس زن بازداشت موقت کرده‌ایم تا ورثه‌ی آن‌ها را خبر کنیم که متوجه آن‌ها باشند.»

گفتنی است این نخستین بار است که شماری از دختران و زنان به دلیل بدحجابی توسط محتسبان وزارت امر به معروف و نهی از منکر بازداشت می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: