وزارت امر به معروف و نهی از منکر در واکنش به اظهارات حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان، در گفت‌وگو با شبکۀ خبری سی‌ان‌ان در بارۀ حجاب زنان گفته است که سخنان او قابل تبصره نیست.

این وزارت در توییترش نوشته است: «کرزی در بیست سال پسین، برای خوشی بیگانه‌گان، خواهان هر نوع آزادی به خواهران افغان بود و زمینۀ آن را فراهم ‌کرد، اما همسر خودش تا پایان در هیچ رسانه‌یی طوری‌که او به دیگران می‌خواهد، ظاهر نشد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

وزارت امر به  معروف افزوده که «حجاب یک حکم الهی و هدفش حفظ وقار خواهران مسلمان است و  هدف امارت اسلامی نیز چنین است تا خواهران ما از وقار و عزت برخوردار باشند.»

حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان، در واکنش به وضع محدودیت‌ تازه‌ بر مجریان زن تلویزیون‎‌ها از سوی امارت اسلامی گفته است که آنان نباید دستور پوشاندن صورت را رعایت کنند.

او در گفت‌وگو با شبکۀ خبری سی‌ان‌ان، تأکید کرده که پوشاندن صورت حجاب نیست و نه هم جز فرهنگ افغانستان، بلکه سنت کشورهای دیگر است که به افغانستان وارد شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس‌جمهور پیشین افزوده که افغانستان یک کشور اسلامی‌ست و زنان هم‌واره حجاب را رعایت کرده‌اند. او از امارت اسلامی خواسته است که دربارۀ این تصمیم‌ تجدید نظر کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: