تلویزیون خصوصی طلوع‌نیوز اعلام کرده که امارت اسلامی در یک دستور تازه از تمامی شبکه‌های دیداری موبی‌گروپ به‌شمول طلوع‌نیوز خواسته است که از این پس تمامی مجریان زن در جریان اجرای برنامه‌های تلویزیونی، روی‌شان را بپوشانند.

طبق اطلاعات طلوع‌نیوز، نماینده‌گان وزارت‌های امر به معروف و نهی از منکر و اطلاعات و فرهنگ در هنگام اعلام این دستور به موبی‌گروپ، آن را «حکم قطعی» و «غیرقابل بحث» خوانده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

طلوع‌نیوز نوشته است که بر بنیاد اطلاعات رسیده به این شبکه، این دستور به تمامی رسانه‌های دیگر دیداری فعال در افغانستان نیز اعلام شده است.از سویی هم، تصویرهای پخش‌شده در شبکه‌های اجتماعی مجریان زن تلویزیون‌ها را نشان می‌دهد که ماسک بر صورت دارند. دستور تازۀ امارت اسلامی با واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی نیز روبه‌رو شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

شماری از کاربران نوشته‌اند که افغانستان برای زنان زندان است. شماری دیگر نیز این کار امارت اسلامی را «تحمیل افراطیت» دانسته‌اند که مردم را از «حجاب و شریعت» متنفر می‌‌کند.

حدود نُه ماه از روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی در افغانستان می‌گذرد. امارت اسلامی در این مدت، محدودیت‌هایی را بر زنان از جمله خبرنگاران زن در کابل و ولایت‌ها وضع کرده است.

منبع عکس: شبکه‌های اجتماعی

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: