مقام‌های وزارت امر به معروف و نهی از منکر، امروز (سه‌شنبه، ۱۸ میزان) در مراسمی زیر عنوان «گردهم‌آیی علما و متنفذین به اهتمام وزارت امر به معروف، نهی از منکر و سمع شکایات»، از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهند که از شهروندان تحفه نگیرند و از رفتن به مهمانی‌های بی‌مورد خودداری کنند.

محمدخالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر، در این مراسم می‌گوید هر شهروندی که از برخورد نامناسب مسئولان حکومتی شکایت داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را در این وزارت ثبت کند.

او می‌افزاید: «از مسئولان می‌خواهیم که متوجه مسئولیت‌های سپرده‌شده‌ی خود باشند، از مردم تحفه نگیرند که این تحفه‌های شان به رشوت حساب نشود و نیز به مهمانی‌ها نروند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت امور داخله، نیز در این مراسم از محتسبان وزارت امر به معروف و نهی از منکر می‌خواهد که با مردم «برخورد نرم» داشته باشند.

سرپرست وزارت داخله، می‌گوید: «در ذهنیت مردم از شما ترس وجود دارد و این محتسبین هستند که با دعوت و نشست‌و‌برخاست بیش‌تر با مردم، نظر ترسی که مردم از شان دارند را دور کنند.»

از سوی دیگر، رییس نمایندگان گذر شهر کابل، از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهد که برای رسیدگی به مشکلات شان، دروازه‌های خود را به روی مردم باز کنند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

او، با شکایت از برخورد نامناسب برخی از مسئولان حکومت سرپرست، می‌گوید شماری از افرادی که پس از حاکمیت امارت اسلامی با حکومت یک‌ جا شده اند، مردم را اذیت می‌کنند.

ببرک صافی، رییس نمایندگان گذر شهر کابل، می‌گوید‌: «باید مقام‌های امارت اسلامی دروازه‌های اداره‌های شان را به روی مردم باز بمانند و فرمان رهبر امارت اسلامی هم در همین رابطه است که دروازه‌های تان به روی مردم باز باشد، تطبیق شود و نیز بعضی از افراد پس از فتح با امارت اسلامی یک جا شده اند و مردم را می‌ترسانند.»

گفتنی است که مسئولان وزارت امر به معروف و نهی از منکر، چندی پیش در برنامه‌ای گفته بودند که در یک سال گذشته نزدیک به ۱۱ هزار شکایت را در بخش‌های مختلف ثبت و به بیش از هفت هزار آن رسیدگی کرده اند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: