خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داده که دولت زیلاند جدید امروز اعلام کرده است ۳ میلیون دالر کمک انسان‌دوستانه به افغانستان برای پشتی‌بانی از شهروندان آسیب‌دیده در این کشور، ارایه می‌دهد.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، نانایا ماهوتا، وزیر خارجۀ زیلاند جدید، در بیانیه‌یی می‌گوید که این مبلغ در اختیار کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ و نماینده‌گی دفتر پناهنده‌گان سازمان ملل متحد در افغانستان قرار می‌گیرد.

وزیر خارجۀ زیلاند جدید می‌گوید، «وضعیت در افغانستان وخیم است، میلیون‌ها تن به کمک نیاز دارند و صدها هزار تن در جنگ‌های پسین آواره شده‌اند_۸۰ درصد آنان زنان و دختران گزارش شده‌اند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نانایا ماهوتا می‌افزاید، «در افغانستان، صلیب سرخ هم‌اکنون بر حفاظت از غیرنظامیان و ارایۀ خدمات ضروری از جمله مراقبت‌های صحی اضطراری، آب و بهداشت تمرکز دارد.»

نانایا ماهوتا، وزیر خارجۀ زیلاند جدید

نماینده‌گی دفتر پناهنده‌گان سازمان ملل متحد طیف وسیعی از حمایت‌ها را برای افغانان آوارۀ داخلی ارایه می‌دهد. هم‌چنین از مهاجران افغان در کشورهای همسایه حمایت می‌کند.

وزیر خارجۀ زیلاند جدید می‌گوید، «بسیار مهم است که به سازمان‌های انسان‌دوستانه اجازۀ دست‌رسی به جمعیت آسیب‌دیده داده شود.» او از همه طرف‌ها می‌خواهد که به قوانین بین‌المللی انسان‌دوستانه احترام بگذارند، از امدادگران و غیرنظامیان در برابر آسیب محافظت و از حق آزادی تردد پشتی‌بانی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که طالبان پس از تصرف کابل در بیست‌وچهارم اسد/مرداد، کنترل افغانستان را در دست گرفتند و محمداشرف غنی و دیگر مقام‌های ارشد حکومت او را مجبور به ترک کشور کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: