ارگ ریاست‌جمهوری با پخش خبرنامه‌یی می‌گوید که محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور، ۴۰ میلیون افغانی به آواره‌گان داخلی کمک می‌کند. در خبرنامه آمده که آقای غنی این مبلغ کمک به آواره‌گان داخلی را امروز در نشستی به‌خاطر رسیده‎‌گی به‌ آواره‌گان داخلی در ارگ وعده کرده است.

در خبرنامه نوشته شده که محمداشرف غنی گفته است: «مبلغ ۴۰ میلیون افغانی از جانب من به بی‌جاشده‌گان داخلی کمک می‌شود و تمامی فعالیت‌های رسیده‌گی به آنان از طریق کمیته‌های اضطراری صورت گیرد.»

محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور، ۴۰ میلیون افغانی به آواره‌گان داخلی کمک می‌کند.

از جانبی هم، رئیس‌جمهور افزوده است که به‌منظور رسیده‌گی به آواره‌گان داخلی باید یک صندوق به‌خاطر انسجام کمک‌های بخش/سکتور خصوصی ایجاد و برنامۀ کاری عاجل برای ۱۰ ‌هزار تن روی‌دست گرفته شود. آقای غنی تأکید کرده است که برنامۀ دسترخوان ملی در بخش آواره‌گان داخلی هم به‌ گونۀ عاجل باید تطبیق شود.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

محمداشرف غنی به مسئولان حکومتی هم هدایت داده است که به‌خاطر اسکان آواره‌گان، کمپ ایجاد و در آن تمامی امکانات مورد نیاز از جمله مسجدها، برق و دیگر سهولت‌ها فراهم شود.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری نیز چند روز پیش اعلام کرد که به محمدقاسم حلیمی، وزیر ارشاد، حج و اوقاف کشور هدایت داده است تا دروازه‌های مسجدها در کابل را به‌روی آواره‌گان جنگ باز کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: