Asset 1SWN

افزایش مبتلایان به کرونا در افغانستان؛ در شبانه‌روز گذشته ۱۰ بیمار جان باخته‌اند

crona-afg-770x434

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته یک‌‌هزار و ۹۹۳ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. طبق اعلام این وزارت، در مدت یادشده ۱۰ بیمار کرونایی در کشور جان باخته و ۳۶۵ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. رقم مبتلایان در شبانهروز گذشته بلندترین رقم ثبت‌شده در ماه‌های پسین است.

موارد جدید در بیست‌وچهار ولایت به ثبت رسیده‌اند. در شبانه‌روز گذشته ۵۶ بیمار صحت‌یاب شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بر بنیاد معلومات وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۴۱۲ هزار و ۷۹۸ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۶۱ هزار و ۱۶۲ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۶۶۴ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۳ هزار و ۷۵۰ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۵۴ میلیون و ۹۹۸ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۲۴۱ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۳۲ میلیون و ۴۸۵ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۹۲ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام