افزایش مبتلایان به کرونا و واردشدن کشور به موج سوم این ویروس، نگرانی‌های وزارت صحت کشور را در پی داشته است. مسئولان این وزارت ‌می‌گویند که بی‌توجهی شهروندان برای مقابله با کرونا سبب افزایش و گسترش این ویروس شده است.

میرویس علی‌زی، معاون سخنگوی وزارت صحت می‌گوید، شهروندان توصیه‌های این وزارت را جدی نمی‌گیرند و بیم آن می‌رود که بی‌پروایی آنان در دیدوبازدیدهای روزهای عید وضعیت را بدتر کند. معاون سخنگوی وزارت صحت از شهروندان می‌خواهد که برای پیش‌گیری از گسترش بیش‌تر ویروس کرونا از دیدوبازدید در روزهای عید خودداری کنند.

وزارت صحت در حالی از بدترشدن وضعیت نگرانی می‌کند که آمار جان‌باخته‌گان و مبتلایان در اثر ویروس کرونا در ولایت‌های بزرگ و پُرجمعیت کشور، بیش‌تر ثبت می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این‌همه، خبرنگاران سلام‌وطندار به بررسی چه‌گونه‌گی مقابلۀ مردم در برابر ویروس کرونا در شماری از ولایت‌ها پرداخته‌اند.

امید دیدار، خبرنگار سلام‌وطندار در ننگرهار می‌گوید که مردم بدون درنظرگرفتن توصیه‌های وزارت صحت‌ مبنی بر جدی‌گرفتن کرونا، سرگرم انجام وظیفه‌های‌‌شان‌اند.

او می‌گوید: «مردم به رهنمودهایی که وزارت صحت توصیه کرده است، عمل نمی‌کنند. چیزی را که من گواه هستم، این است که مردم به گونۀ عادی و بدون ترس از کرونا گشت‌وگذار می‌کنند و شمار اندکی از آنان موارد بهداشتی را مراعات می‌کنند. به گونۀ کلی می‌توان گفت که مردم در برابر ویروس کرونا خیلی بی‌احتیاطی می‌کنند.»

هرات از دیگر ولایت‌های بزرگ و پُرجمعیت کشور است که باشنده‌گانش کرونا را جدی نگرفته و بر این باور اند که این ویروس کامل ازبین رفته است.شکیب شمس، خبرنگار سلام‌وطندار در هرات نیز می‌گوید: «متأسفانه در هفته‌های اخیر یک‌بار دیگر مبتلایان به کرونا در کشور به‌خصوص در ولایت‌های مرزی مثل هرات، کندهار، ننگرهار، فراه، نیمروز و حتی کابل در حال افزایش است و آن‌چه نگران‌کننده است، بی‌توجهی مردم نسبت به این ویروس است. آنان فکر می‌کنند کرونا ازبین رفته است و حتی قشر باسواد نکته‌های صحی را رعایت نمی‌کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که در شبانه‌روز گذشته ۶ بیمار کرونایی در کشور جان باخته و ۲۷۵ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. در همین مدت ۱۷۰ بیمار بهبود یافته‌اند.

طبق اعلام وزارت صحت، با ثبت موارد جدید رقم مبتلایان به ۶۰ هزار و ۵۶۳ تن رسیده است. هم‌چنان با مرگ ۳ بیمار و صحت‌یابی ۱۷۰ تن در شبانه‌روز گذشته، شمار جان‌باخته‌گان به ۲ ‌هزار و ۶۴۸ تن و بهبودیافته‌‌گان به ۵۳ هزار و ۵۶۱ تن افزایش یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: