مسئولان وزارت صحت از افزایش ۶۰ تا ۷۰ درصدی مبتلایان به ویروس کرونا در یک‌ماه گذشته نسبت به ماه گذشتۀ آن خبر می‌دهند.

میرویس علی‌زی، معاون سخنگوی وزارت صحت به سلام‌وطندار می‌گوید که در ماه‌های گذشته از میان یک‌هزار و ۵۰۰ تا یک‌هزار و ۷۰۰ مورد مشکوک به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های کشور، ۲۰ تا ۳۰  مورد مثبت شناسایی می‌شد، اما از یک‌ماه به این‌سو از میان آزمایش یک‌هزار و ۷۰۰ بیمار مشکوک به کرونا، ۸۰ تا ۱۳۰ تن مثبت شناسایی می‌شوند.

معاون سخنگوی وزارت صحت علت افزایش شمار بیماران کرونایی در کشور را سفرهای شهروندان کشور به ایران و پاکستان، رعایت‌نکردن توصیه‌های بهداشتی به‌ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن دست‌ها و پوشیدن ماسک می‌داند. آقای علی‌زی هشدار می‌دهد که اگر شهروندان توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکنند، شمار مبتلایان و قربانیان کرونا افزایش خواهد یافت.

در همین حال، شماری از شهروندان رعایت‌نکردن توصیه‌های بهداشتی و ساده‌گرفتن ویروس کرونا را هشداردهنده می‌دانند و می‌گویند که به‌خاطر جلوگیری از افزایش شمار مبتلایان کرونا، وزارت صحت باید پیام‌های آگاهی‌دهی را افزایش دهد.

هشدار وزارت صحت از افزایش روزافزون مبتلایان به کرونا در کشور در حالی‌ست که با گذشت هر روز شمار مبتلایان و جان‌باخته‌گان افزایش می‌یابد. این در حالی‌ست که وزارت صحت اعلام کرده است در شبانه‌روز گذشته چهار بیمار کرونایی در کشور جان باخته‌اند.

طبق اعلام این وزارت، ۱۹۶ بیمار جدید کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌اند. هم‌چنان در شبانه‌روز گذشته ۴۱ بیمار کرونایی صحت‌یاب شده‌اند. با ثبت موارد جدید، شمار مجموعی بیماران کرونایی در کشور به ۵۸ هزار و ۵۴۲ تن رسیده است. از این میان، ۲ هزار و ۵۶۵ تن جان باخته و ۵۲ هزار و ۳۴۸ تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: