Asset 1SWN

کرونا؛ ۵ مرگ و ۱۳۹ مورد ابتلا در شبانه‌روز گذشته در کشور

Corona7

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته ۵ مبتلا به کرونا در کشور جان باخته و ۱۳۹ مبتلای جدید شناسایی شده‌اند. موارد جدید در سیزده ولایت به ثبت رسیده‌اند.

وزارت صحت امروز (دو‌شنبه، سی‌ام حمل/فروردین) در گزارش روزانه‌اش گفته است که در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۸۳۰ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. در همین مدت ۷۴ بیمار بهبود یافته‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش کرونا تا امروز ۳۸۴ هزار و ۸۰۲ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۸ هزار و ۳۷ تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۵۵۰ تن در اثر ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۵۲ هزار و ۲۴۲ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

هم‌چنان در جهان تا امروز بیش از ۱۴۲ میلیون و ۱۰۲ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۳ میلیون و ۳۵ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۱۲۰ میلیون و ۶۵۹ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، فرانسه، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی را در جهان ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۵۸۱ هزار مبتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام